Samsung Galaxy M30 debiutuje oficjalnie

0
samsung logo

Średnia półka wśród mobilnych urządzeń coraz częściej staje się polem konkretnej walki pomiędzy poszczególnymi producentami. Do tej pory królowały przede wszystkim urządzenia Xiaomi, Huawei. Ostatnio mocno do tej potyczki włączyło się również Meizu, a widać że Koreański producent również nie chce oddać pola. Co prawda do tej pory średniopółkowe urządzenia Samsunga można było zaliczyć pod względem ceny nieraz już do flagowców, ale mimo wszystko wśród operatorów modele te królowały, zresztą do tej pory są bardzo popularne. Jak na tle nie tak dawno zapowiedzianego Redmi Note 7 czy Meizu Note 9 wypada najnowsza propozycja Samsunga – Galaxy M30?

Po pierwsze Samsung Galaxy M30 został wyposażony w duży ekran o przekątnej 6,4 cala, który pracuje w maksymalnej rozdzielczości Full HD+. Niestety mamy notcha, jednak został od zredukowany do absolutnego minimum i jest to niewielka łezka. Sercem urządzenia jest autorski układ koreańskiego producenta czyli Exynos 7904, który współpracuje z 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Kolejnym mocnym punktem tego telefonu jest potrójny aparat. Główny obiektyw jest o matrycy 13 Mpx oraz światłem f/1.9, kolejny używany jest do uzyskania odpowiedniej głębi 5 Mpx, trzeci z obiektywów to również matryca 5 Mpx, jednak jest to jednostka z szerokokątnym obiektywem. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 5000 mAh, wsparcie dla technologii szybkiego ładowania do 15 W mocy. Całość działa pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 8.1. Jak przystało na telefon Samsunga, Koreańczycy zaimplementowali swoją autorską nakładkę czyli Samsung Experience w wersji 9.5.

Jak wygląda dostępność modelu? Jak na razie Samsung zapowiedział debiut na sklepowych półkach w Indiach i odbędzie się to już za niespełna – 7 marca. W przypadku pozostałych rynków musimy czekać na oficjalną notkę, ale nie mam pewności czy model ten pojawi się w Polsce.  W Indiach zapłacimy

  • wersja 4/64 GB – 14990 rupii indyjskich (niespełna 800 złotych)
  • wersja 6/128 GB – 17990 rupii indyjskich (około 1000 złotych)

Jak sami widzicie Samsung Galaxy M30 to ciekawa alternatywa dla Redmi Note 7, jednak musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać na oficjalny debiut urządzenia.

Źródło: gsmarena.com