0

Kilka dni temu Samsung oficjalnie zaprezentował model Galaxy Fold, czyli swoją wizję telefon z elastycznym wyświetlaczem. Dzisiaj, tuż przed rozpoczynającymi się jutro targami Mobile World Congress, swoje składane urządzenie pokazał światu największy konkurent Koreańczyków – Huawei. Huawei Mate X wydaje się być bardziej przemyślaną konstrukcją niż produkt Samsunga.

Po rozłożeniu Huawei Mate X, użytkownicy mogą korzystać z dużego wyświetlacza o przekątnej 8 cali i rozdzielczości  2480×2220 pikseli. Ekran ma więc proporcje 8:7,1. Po złożeniu urządzenia, możliwe jest korzystanie z dwóch wyświetlaczy, które zostają na zewnątrz, a nie zamykają się do środka, jak w przypadku telefonu Samsunga. Znajdująca się po jednej stronie część zawiera ekran o przekątnej 6,6 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości 2480×1148 pikseli. Po przeciwnej stronie znajduje się mniejsza część wyświetlacza o przekątnej 6,38 cala, rozdzielczości 2480×892 i proporcjach 25:9. Obok tej części znajduje się jednak część, w której producent zamontował poczwórny aparat główny. Może on służyć zarówno do wykonywania selfie, jak i zwyczajnych zdjęć. Przeznaczenie poszczególnych obiektywów na razie pozostaje jednak nie znane.

Sercem urządzenia jest znany między innymi z serii Mate 20, ośmiordzeniowy procesor Kirin 980, wspierany przez 8 GB pamięci RAM i aż 512 GB miejsca na dane użytkownika. Dodatkowo przestrzeń tą można rozszerzyć za pomocą dodatkowej karty Micro SD. Huawei Mate X posiada także dedykowany modem Huawei do obsługi sieci w standardzie 5G. Telefon został wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh. Przy tak dużym wyświetlaczu nie jest to zbyt wysoka wartość, ale dobrą wiadomością jest obecność rekordowo szybkiego ładowania 55W.

Huawei Mate X działa pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką producenta EMUI . Telefon wygląda bardzo nowocześnie i pokazuje kierunek w jakim zapewne będą rozwijały się składane telefony. Do sprzedaży ma trafić w połowie roku, a europejska cena modelu ma wynosić 2299 Euro.

Źródło: Huawei

MWC 2019: Xiaomi Mi 9 debiutuje na europejskim rynku

Wcześniejszy wpis

MWC 2019: Nokia 9 PureView oficjalnie zaprezentowana

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android