sony xperia xz4 - xperia 1

Xperia 1 nowym flagowcem Sony

O japońskim producencie w ostatnim czasie pisze się zdecydowanie rzadziej. Ostatnie tygodnie to przede wszystkim informacje o nadchodzących modelach z linii Galaxy S10 czy składanych telefonach. Swoje trzy grosze dorzucają chińscy producenci, a Sony w sumie chwaliło się, że będzie chciało wprowadzić na rynek smartfon z ekranem o proporcjach jeszcze bardziej kinowych – 21:9. Jednak to co aktualnie najbardziej zaskakuje to restart nazewnictwa urządzeń Sony.

W końcu Japończycy zdecydowali się zrezygnować z oznaczeń XZ dla swoich flagowców. Najnowszy smartfon będzie to po prostu Sony Xperia 1. Prościej i moim zdaniem lepiej. Prócz ciekawego ekranu zmian doczeka się znacznie więcej elementów urządzenia. Czytnik linii papilarnych ma pozostać na prawej krawędzi urządzenia, jednak z tą różnicą że zostanie oddzielony od klawisza power. Sony również przełamało się bardziej do wieloobiektywowych aparatów. W przypadki Xperii 1 zyskamy potrójny obiektyw, a główny z nich będzie miał przysłonę f/1.6 oraz matrycę 52 Mpx, pozostałe „oczka” również nie będą się miały czego wstydzić. Do naszej dyspozycji oddany zostanie również teleobiektyw i moduł 3D ToF. Czy Sony wróci na szczyty rankingów jeśli chodzi o smartfon do robienia świetnych zdjęć, okaże się już po premierze, ale z całą pewnością całość na papierze wygląda lepiej niż dobrze. Reszta specyfikacji wydaje się już nieco bardziej standardowa. Otrzymamy Snapdragona 855, najpewniej 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Warto również wspomnieć o pojemnej baterii, według przecieków będzie to 4400 mAh, a ekran będzie miał 6,5 cala. Pracować będzie z maksymalną rozdzielczością QHD.

Jak na razie powyższe informacje to plotki, jednak na ich potwierdzenie nie będziemy musieli zbyt długo czekać, ze względu na to, że oficjalna konferencja japońskiego producenta została ustalona na najbliższy poniedziałek 25 lutego.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Kolejna aktualizacja Android Marketu