0

Kilka dni temu mieliśmy okazję poznać oficjalnie składany telefon od Samsunga – Galaxy Fold. Jest to z całą pewnością niezwykłe urządzenie i jak na razie chociażby ze względu na swoją cenę i mniejszą dostępność będzie raczej ciekawostką wśród smartfonów. Jednak pozostali producenci nie chcą ustępować Koreańczykom, już jakiś czas temu mówiło się, że w tym roku poznamy cztery różne modele składanych smartfonów od różnych producentów sprzętu mobilnego. Kolejny na tej liście jest Huawei.

W przypadku chińskiego składanego telefonu nie wiedzieliśmy zupełnie nic, tak na dobrą sprawę otrzymaliśmy  jedynie potwierdzenie, że takowy powstanie. Huawei zapraszając na jutrzejsze wydarzenie zdecydowanie potwierdził te plotki, że będziemy mogli poznać składany telefon, jednak nic do tej pory grafiki promocyjne nie zdradzały. Do czasu, gdy kilkanaście godzin przed oficjalną prezentacją na jednym z bilbordzie pojawiła się poniższa grafika.

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony. Huawei poszedł w zupełnie innym kierunku jeśli chodzi o swój składany smartfon. Po pierwsze co jako pierwsze rzuca się w oczy to wyprofilowanie jednej z krawędzi, ta została przygotowana z myślą o ułożeniu dłoni. Ciekawy zabieg do tej pory rozwiązanie niezwykle rzadko spotykane. Jednak to co najważniejsze to wyświetlacz. W przeciwieństwie do Galaxy Fold tutaj Chińczycy zastosowali tylko jeden ekran, który otwiera się na zewnątrz. Co mimo wszystko robi zauważalną różnicę i zmienia podejście do korzystania z telefonu. Po trzecie Huawei Mate X będzie wspierał technologię 5G, co niby w przypadku Galaxy Fold zostało potwierdzone, choć bez konkretnej daty wejścia na rynek wersji z modułem 5G.

Starcie gigantów rynku jeśli chodzi o urządzenia składane tak właściwie się zaczyna. Widać, że będziemy mieć do czynienia ze sporą ilością różnych kombinacji jeśli chodzi o składanie wyświetlacza, ale dla nas klientów to świetna informacja. Większa konkurencja w tym temacie to ciekawsze rozwiązania dla nas, a finalnie również i nieco niższa cena takich telefonów.

Źródło: phonearena.com

Redmi Note 7 Pro zadebiutuje już w przyszłym tygodniu?

Wcześniejszy wpis

Xperia 1 nowym flagowcem Sony

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android