0

Stało się to na co wielu z Was długo czekało, oficjalnie został pokazany światu Samsung Galaxy Fold – pierwszy koreańskiego producenta składany telefon. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na świecie? Właśnie nie, jakiś czas temu chiński nieznany nikomu producent pokazał swoje rozwiązanie, ale od tego czasu słuch niemal o nim zaginął, więc tak na dobrą sprawę właśnie Galaxy Fold będzie pierwszym produkowanym na masową skalę urządzeniem tego typu.

Od wczorajszej prezentacji na temat „składaka” Koreańczyków wiemy znacznie więcej. Po pierwsze otrzymujemy ekran o przekątnej 4,6 cala, który pracuje z maksymalną rozdzielczością 1690×840 pikseli. Możemy go rozłożyć do rozmiarów 7,3 cala, według zapewnień Samsunga specjalny zawias, który został stworzony z myślą o tym urządzeniu wytrzyma wielokrotne składanie smartfona. Samsung podszedł do tematu składanego telefonu praktycznie, dzięki tak dużej powierzchni roboczej i odpowiedniej mocy obliczeniowej, możemy działać równocześnie na trzech aplikacjach równocześnie. W przypadku reszty podzespołów Samsung Galaxy Fold nie może się niczego wstydzić. Zyskujemy mocny procesor wykonany w technologii 7 nm (tutaj producent nie sprecyzował dokładnie o jaką jednostkę chodzi), do tego dochodzi 12 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 512 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, której nie można rozszerzyć przy pomocy karty pamięci. Podobnie jak świeżo zapowiedziane modele z linii Galaxy S10, tak i składany model od Samsunga ma potrójny główny obiektyw. Główny 12 Mpx ze zmienną przysłoną f/1.5-f/2.4, szerokokątny 16 Mpx oraz 12 Mpx teleobiektyw.

Specyfikację uzupełnia bateria o łącznej pojemności 4380 mAh, wyjście USB typu C, czytnik linii papilarnych, model ten ma być dostępny w dwóch wersjach z modułem LTE oraz 5G. Na koniec ceny i dostępność. Telefon trafi do sprzedaży 26 kwietnia bieżącego roku w USA, natomiast tydzień później będzie dostępny w Europie (dokładnie 3 maja). Cena jak przystało na telefon innowacyjny będzie wysoka – od 1980 dolarów lub około 2000 euro. Samsung Galaxy Fold będzie występował w czterech wersjach kolorystycznych – Space Silver, Cosmos Black, Martian Green, Astro Blue.

Źródło: informacja prasowa

Nowe, ciekawe średniaki LG zapowiedziane

Wcześniejszy wpis

Oficjalne zdjęcia Nokii 9 PureView na 3 dni przed premierą!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android