0

Działowi mobilnemu LG w ostatnim czasie nie wiedzie się najlepiej. Telefony tej firmy nie posiadają wyjątkowych cech, które potrafiłyby zwrócić uwagę klientów w ich stronę. Dodatkowo ceny nowych modeli są często absurdalnie wysokie, i dopiero po kilku miesiącach od wprowadzenia do sprzedaży, ceny tych telefonów można uznać za atrakcyjne. Niedługo może się to jednak zmienić, ponieważ koreańczycy przygotowują trzy ciekawe modele ze średniej półki cenowej.

LG Q60

Front tego urządzenia ma wypełniać wyświetlacz o przekątnej 6,26 cala, rozdzielczości HD+ i proporcjach 19:9.  W górnej części ekranu znaleźć ma się niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody. Ma być w nim umieszczona pojedyncza kamera do selfie o rozdzielczości 13 Mpx. Tył urządzenia będzie przypominał droższy model tego producenta – V40 ThinQ. Potrójny aparat będzie składał się z obiektywów 16 Mpx, szerokokątnego 5 Mpx i 2 Mpx do zbierania danych o głębi. Poniżej aparatu znajdzie się skaner odcisku palca. Bateria w LG Q60 będzie miała pojemność 3500 mAh. Sercem urządzenia ma być ośmiordzeniowy procesor, którego rdzenie mają pracować z maksymalną częstotliwością 2,0 GHz, producent nie podaje jednak konkretnego modelu. Z jednostką tą ma współpracować 3 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane użytkownika.

LG K50

K50 ma być nieco tańszą odmianą LG Q60. Obydwa urządzenia otrzymają taki sam wyświetlacz, oraz podzespoły. Najbardziej widoczną różnicą będzie aparat, który w tańszej propozycji ma składać się z dwóch obiektywów – 16 Mpx i 2 Mpx. W porównaniu do droższego modelu,  K50 otrzyma również mniej pamięci wbudowanej – 32 GB. Takie zmiany powinny wpłynąć na obniżenie ostatecznej ceny tego modelu.

 

LG K40

Najtańszy z nowych modeli ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD+. Pod pokładem urządzenia znajdzie się ten sam procesor, z którym współpracować będą 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 32 GB. Bateria w tym modelu będzie miała pojemność 3000 mAh.  K40 otrzyma pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 16 Mpx.

Wszystkie nowe urządzenia Koreańczyków mają działać pod kontrolą Androida 9 Pie. LG K40, K50 i Q60 mają także spełniać militarne normy wytrzymałości, obsługiwać zaawansowaną technologię dźwięku przestrzennego, oraz posiadać dedykowany przycisk asystenta Google. W wykonywaniu jak najlepszych zdjęć pomagać ma sztuczna inteligencja. Więcej o nowych średniakach LG dowiemy się podczas targów MWC w Barcelonie, które zaczynają się już za kilka dni. Pozostaje mieć nadzieję, że LG postawi na odpowiednio wydajny procesor, oraz, że ceny tych urządzeń nie będą przesadnie wysokie.

Źródło: gizchina.com

Kolejna nowość od Xiaomi! Poznajcie Mi 9 SE

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy Fold oficjalnie zaprezentowany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy