0

Vivo to firma, która nie boi się wprowadzania w swoich telefonach przełomowych technologii. Chińczycy zadziwili już świat między innymi pokazując pierwszy telefon ze skanerem odcisku palca zintegrowanym z ekranem, pozbawiony ramek telefon, oraz urządzenie całkowicie pozbawione złączy i slotów. Niedawno firma utworzyła nową markę-córkę, o dość wdzięcznej nazwie iQOO (prawdopodobnie powinno być to wymawiane jako “aku”). Dziś w serwisie Weibo pojawiła się grafika, która ujawnia niektóre elementy specyfikacji nadchodzącego flagowca tej firmy.

Pierwszy telefon iQOO będzie wyposażony w najmocniejszy obecnie procesor od Qualcomma – Snapdragon 855. Z tą jednostką współpracować ma aż 12 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika producent przeznaczy natomiast 256 GB. Taki zestaw powinien zapewniać płynną pracę nawet w przypadku najbardziej wymagających aplikacji i gier. Bateria w tym telefonie ma mieć pojemność 4000 mAh, a naładować ją będzie można przy pomocy nowej technologii rekordowo szybkiego ładowania o mocy 44W. Na pokładzie urządzenia nie powinno także zabraknąć skanera odcisku palca, USB typu C i modułu NFC, dzięki czemu telefonem będzie możliwe wykonywanie płatności tą metodą. Jest to bardzo zastanawiające, ponieważ większość telefonów Vivo takiego modułu nie posiada, ponieważ w Chinach płatność wykorzystujące NFC nie cieszą się dużą popularnością. Możliwe więc, że producent przygotowuje się do walki o klientów także na rynkach poza Azją.

Flagowiec iQOO może być telefonem stworzonym na potrzeby mobilnych graczy. Uzasadniałoby to bardzo mocne podzespoły, oraz duża ilość pamięci wbudowanej. Dodatkowo urządzenie ma posiadać wyjątkowy system wibracji 4D, który może zapewnić dodatkowe odczucia podczas grania.

Data premiery pierwszego telefonu iQOO na chwilę obecną nie jest znana. Warto jednak przyglądać się rozwojowi tej nowej firmy stworzonej przez Vivo, ponieważ już niedługo może się ona stać ważnym graczem na rynku urządzeń mobilnych.

Źródło: Vivo, iQOO

Poznaliśmy datę premiery Huawei P30 oraz  Huawei P30 Pro

Wcześniejszy wpis

Transcend ESD220C i Transcend RDP9 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android