0

Zbliżająca się wielkimi krokami, zapowiedziana na 20 lutego, premiera Xiaomi Mi 9 wzbudza wiele emocji. Producent opublikował niedawno w swoich mediach społecznościowych kilka grafik przedstawiających poszczególne funkcje tego modelu. Wiemy już że model ten otrzyma ekran z niewielkim wcięciem w kształcie kropli wody. Z wyświetlaczem tym ma być zintegrowany ulepszony skaner odcisku palca  Na pokładzie ma znaleźć się także potrójny aparat główny w konfiguracji 48 Mpx + 12 Mpx + 16 Mpx. Jeden z dodatkowych obiektywów będzie szerokokątny, a drugi zapewni dwukrotny zoom optyczny. Sercem flagowca będzie procesor Qualcomm Snapdragon 855, wspomagany przez przynajmniej 6 GB pamięci RAM. Wszystko wskazuje na to, że podstawowy wariant Mi 9, oraz Mi 9 Transparent Edition nie będą jedynymi urządzeniami producenta z tej serii i niedługo powinniśmy zobaczyć również Xiaomi Mi 9 SE.

Pojawienie się Xiaomi Mi 9 SE potwierdza internetowy sklep JD.com, gdzie takowy model pojawił się w ofercie. Strona poświęcona temu modelowi nie zdradza jednak najbardziej interesujących elementów – ceny, specyfikacji, ani wyglądu urządzenia. Prawdopodobne wydaje się to, że tańszy i słabszy model zadebiutuje później niż Mi 9 i Mi 9 Transparent Edition.

Specyfikacja Xiaomi Mi 9 SE na razie nie jest znana ale najprawdopodobniej model ten otrzyma jeden z najmocniejszych procesorów stworzonych z myślą o średniej półce cenowej – Snapdragon 712 lub Snapdragon 675. Logicznym posunięciem byłoby wyposażenie nowego modelu w ekran z podobnym jak w droższym wariancie wcięciem. Dodatkowo telefon może zaoferować kilka ciekawych funkcji swojego droższego brata, w tym potrójny aparat główny i skaner odcisku palca zintegrowany z ekranem. Może to być więc bardzo ciekawa propozycja ze średniej półki cenowej.

Źródło: GizmoChina

HTC U12 Life – recenzja

Wcześniejszy wpis

Znamy specyfikację Xiaomi Mi 9 Transparent Edition

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy