0

Android to ekosystem, który w dużej mierze opiera swoje działanie od konta na Gmailu, większość najnowszych funkcji i możliwości jest skorelowana ze skrzynką giganta z Mountain View. Bez niej nie możemy tak właściwie zrobić nic więcej, dlatego podstawą jest Gmail. Osobiście uważam to za jedna z najlepszych skrzynek pocztowych jakie aktualnie mamy na rynku, a korzystam z niej zarówno w prywatnie jak i w pracy. Jednak w praktyce nie wszystkim taka wersja odpowiada, dlatego też Google testuje nowe rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy nie chcą wiązać się z Gmailem.

Według pierwszych przeciekowych informacji gigant z Mountain View testuje rozwiązanie, które uniezależni aktualizację preinstalowanych aplikacji na telefonie od sklepu Google Play jak i samego Gmaila. Oczywiście system aktualizacji dotyczyć ma jedynie preinstalowanych aplikacji, które pojawiają się na telefonie  Co ważne najpewniej będzie on dostępny dla każdego urządzenia działającego pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem od wersji Jelly Bean zwyż, a więc tak na dobrą sprawę we wszystkich smartfonach z Androidem.

Czekacie na takie rozwiązanie? Czy jednak korzystacie na co dzień z Gmaila i nie jest ono Wam potrzebne? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: androidpolice.com

Samsung Galaxy Tab S5e oficjalnie

Wcześniejszy wpis

Pierwsze rendery LG V50 ThinQ

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android