0

Energizer to firma kojarzona głównie z produkcją takich artykułów jak baterie i akumulatory. Tymczasem nowymi, ciekawymi produktami z tym logo mogą być smartfony. Na licencji Energizera produkuje je Avenir Telecom. Kilkanaście ciekawych modeli powinniśmy zobaczyć już podczas zbliżających się targów Mobile World Congress w Barcelonie (25-28 Luty). Jedną z najbardziej interesujących propozycji będzie z pewnością Energizer P18K POP, którego najważniejszymi cechami mają być bateria o bardzo dużej pojemności, bezramkowy ekran bez wcięcia i pięć obiektywów.

Bateria 18 000 mAh

Baterie w dzisiejszych smartfonach zazwyczaj wystarczają na jeden dzień dość intensywnego użytkowania. Większość urządzeń posiada ogniwa o pojemności od 3000 mAh do 3500 mAh. Według najnowszych informacji bateria w Energizer P18K Pop będzie mieć pojemność 18 000 mAh. Będzie to pierwszy na świecie telefon z tak pojemną baterią. Na jednym ładowaniu urządzenie ma wytrzymywać około 2 dni nieprzerwanego oglądania wideo, 90 godzin rozmowy telefonicznej lub 100 godzin słuchania muzyki. Większość użytkowników będzie więc zapewne ładować taki telefon nie więcej niż raz w tygodniu. Sam proces uzupełniania energii może jednak trwać naprawdę długo. Nie wiadomo także jaka będzie grubość urządzenia.

Ekran bez wcięcia

Energizer P18K Pop ma być wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości Full HD+. Ramki ze wszystkich stron mają być bardzo wąskie. Urządzenie nie będzie posiadało także wcięcia na kamerę do selfie. Ta będzie się wysuwała z górnej części obudowy urządzenia. Głośnik do rozmów zostanie umieszczony na górnej ramce.

Pięć obiektywów

Główny aparat w Energizer P18K Pop ma składać się z trzech obiektywów o rozdzielczościach 12 Mpx, 5 Mpx i 2 Mpx. Przeznaczenie poszczególnych obiektywów na razie nie jest znane, ale niska rozdzielczość ostatniego z nich wskazuje na to, że będzie on przeznaczony do zbierania danych o głębi. Przednia, wysuwana kamera będzie podwójna. Główny obiektyw będzie wykonywał zdjęcia w rozdzielczości 16 Mpx, a dodatkowy, do rozmywania tła 2 Mpx.

Wydajność

Sercem telefonu ma być procesor MediaTek Helio P70, który w teorii pozwala na wydajną pracę z urządzeniem. Wspierać go będzie 6 GB pamięci RAM. Na dane użytkowników przeznaczone będzie 128 GB.

Specyfikacja Energizer P18K Pop pozwala mieć nadzieję, że będzie to bardzo udany telefon. Bardzo ważne będzie to, jak producent przyłożył się do oprogramowania. Nawet tak pojemna bateria nie wykorzysta swojego potencjału bez jego odpowiedniej optymalizacji, najlepsze podzespoły nie zapewnią płynnej pracy bez dopracowanego systemu, a podwójny i potrójny aparat nie będą wykonywały dobrych zdjęć bez pomocy dedykowanej aplikacji.

Źróło:GizChina

Xiaomi Mi 9 Explorer Edition z poczwórnym aparatem?

Wcześniejszy wpis

Testujemy HTC Desire 12s!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android