0

Smartfony ze składanym wyświetlaczami będą z pewnością jedną z największych nowości w świecie technologii w 2019 roku. W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy dowiedzieć się więcej o pierwszych modelach ważnych producentów – składany Samsung zostanie prawdopodobnie pokazany światu razem z telefonami należącymi do rodziny Galaxy S10, czyli 20 lutego. Także Huawei może zaprezentować swoje urządzenie tego typu podczas zbliżających się targów MWC w Barcelonie. Wiadomo również, że nad tego typu technologią pracują LG i Xiaomi (prototyp urządzenia Chińczyków mogliśmy niedawno oglądać na filmie). Według najnowszych informacji, podczas targów w Barcelonie, swoją premierę może też mieć elastyczny telefon Nubii. Na opublikowanym niedawno plakacie widnieje hasło ”Flex Your Life”.

Nubia to firma silnie związana z ZTE, która nie stroni od wprowadzania na rynek nowych rozwiązań. Jednym z najgłośniejszych projektów ostatnich miesięcy była całkowicie bezramkowa Nubia X, która została wyposażona w dodatkowy ekran na pleckach. Podczas targów IFA w Berlinie, we wrześniu ubiegłego roku, producent zaprezentował natomiast prototyp Nubii Alpha. Jest to urządzenie wyposażone w elastyczny wyświetlacz i możliwe jest jego zapięcie na nadgarstku. Model ten stanowi więc połączenie smartwatcha i składanego telefonu.

Prawdopodobne wydaje się więc, że już za dwa tygodnie producent pokaże udoskonaloną, finalną, gotową do wprowadzenia na rynek wersję tego produktu. Niewykluczone jednak, że Nubia zaskoczy wszystkich i pokaże zupełnie nowe urządzenie. Jeśli tak się stanie należy spodziewać się, że elastyczny telefon Nubii jest dopiero rozwijany.

Elastyczny telefon Nubii lub opaska z elastycznym wyświetlaczem mogłyby być jednymi z najciekawszych tego typu projektów.

Źródła: Nubia, PhoneArena

Meizu Note 9 z premierą 14 lutego?

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi Mix 3 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android