0

Linia urządzeń sygnowana logiem amerykańskiego giganta z Mountain View nie jest szczególnie rozbudowana. Do tej pory tak właściwie otrzymywaliśmy dwie wersje modelu, które między sobą nie różniły się jakoś znacząco, a z całą pewnością wyznacznikiem przy obu telefonach jest i była cena. Google mocno się ceni w przypadku swoich flagowców, możliwe że przy okazji tańszych rozwiązań nie będzie już tak źle.

Według przeciekowych informacji najnowszy model z linii Pixel będzie wyposażony raptem w 2 GB pamięci operacyjnej RAM i do tego dochodzi ośmiordzeniowy układ Qualcooma. Te parametry mogą skłaniać nas do tego, że Google chce wypuścić na rynek swój telefon z Androidem Go na pokładzie. Jednak wówczas wydaje się, że 2 GB RAMu to aż nadto. Najczęściej telefony, które pojawiają się w okrojonej wersji Androida mają na pokładzie 1 GB pamięci RAM. Posunięcie giganta jest ciekawe i musimy czekać na kolejne, już konkretniejsze informacje związane z najnowszym urządzeniem, bo jak na razie nie wiemy o za wiele o nadchodzącym telefonie. Liczę, że w którymś momencie Google będzie chciało powrócić do swojej wcześniejszej linii urządzeń Nexus, gdzie za dobre pieniądze otrzymaliśmy ciekawe urządzenia. Później koncept się zmienił i niestety ceny poszybowały mocno w górę, a w Polsce są wręcz horrendalnie wysokie.

Czy nowa wersja Pixela przyjmie się na rynku okaże się dopiero po premierze urządzenia, a niestety najpewniej na nią jeszcze trochę poczekamy, bowiem według przecieków telefon ten ma działać od razu z systemem sygnowanym zielonym robocikiem oznaczonym numerem 10. Co oznacza, że najpewniej ujrzymy ten model w trzecim lub nawet czwartym kwartale bieżącego roku. Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne doniesienia ze stajni giganta z Mountain View.

Źródło: pocketnow.com

Składana Motorola Razr na filmie koncepcyjnym

Wcześniejszy wpis

Meizu Note 9 z premierą 14 lutego?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android