0

Samsung coraz silniej walczy o pieniądze ludzi, którzy wybierają telefony z niskiej i średniej półki cenowej. Nie jest to łatwe, ponieważ w tej części rynku istnieje bardzo liczna i silna konkurencja ze strony chińskich producentów. W walce o klienta pomóc ma nowa seria telefonów. Niedawno zaprezentowane zostały dwa pierwsze smartfony z linii Galaxy M.  Modele oznaczone symbolami M10 i M20 to urządzenia przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników. Koreańczycy na dwóch modelach nie zamierzają jednak zakończyć i już niedługo powinniśmy zobaczyć Samsunga Galaxy M30. Znana jest już częściowa specyfikacja tego modelu.

Podobnie jak Galaxy M10 i M20, również nowa propozycja będzie posiadała ekran z niewielkim wcięciem w kształcie kropli wody, zwanym dumnie “Infinity V”. Wykonany w technologii AMOLED wyświetlacz będzie miał przekątną 6,38 cala i rozdzielczość Full HD+.  We wcięciu znajdzie się pojedyncza kamera do selfie o rozdzielczości 16 Mpx.

Na pleckach urządzenia umieszczono natomiast skaner odcisku palca i potrójny aparat główny. Jego najważniejszy obiektyw ma wykonywać fotografie w rozdzielczości 13 Mpx, a dwa dodatkowe 5 Mpx. Jedne z nich będzie obiektywem szerokokątnym, a zadaniem drugiego będzie zbieranie danych o głębi. Samsung Galaxy M30 będzie więc kolejnym, po Galaxy A7, tańszym telefonem tego producenta z potrójnym aparatem.

Sercem Samsunga Galaxy M30 będzie procesor Exynos 7904. Jest to dość nowa jednostka wykonana w 14 nm procesie technologicznym. Składa się ona z dwóch wydajnych rdzeni Cortex A-73 taktowanych zegarem 1,8 GHz i sześciu bardziej energooszczędnych Cortex A-53 o częstotliwości 1,6 GHz. Z tym układem współpracować mają 4 GB pamięci RAM, a na dane użytkownika przeznaczonych zostanie 64 GB. Dużą zaletą urządzenia będzie bateria o pojemności 5000 mAh. Na dolnej krawędzi urządzenia znaleźć ma się USB typu C, ale w telefonie prawdopodobnie zabraknie złącza słuchawkowego. Fabrycznie zainstalowanym systemem będzie naprawdopodobniej Android 8.1 Oreo.

Samsunga Galaxy M30, podobnie jak inne modele tej serii są przeznaczone głównie na rynki azjatyckie, ale możliwe, że w niedalekiej przyszłości trafią także do Europy.

Źródła: GizChina, /LEAKS, Samsung

Nowe zdjęcia Nokii 9

Wcześniejszy wpis

Xiaomi patentuje ekran zakrzywiony z czterech stron

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android