0

Najnowszych flagowiec fińskiego producenta nieco już obrósł legendą. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu już niemalże miesięcy pojawiały się różne spekulacje na temat Nokii 9. Początkowo miał się pojawić w ostatnim kwartale ubiegłego roku, później premierę przesunięto na bliżej nieokreślony czas i takich roszad związanych z oficjalną prezentacją urządzenia była spor. Na szczęście widać, po ostatnich doniesieniach, że cała sprawa zaczyna powoli się kończyć, a informacje o tym modelu są coraz bardziej szczegółowe. To wszystko może świadczyć tylko o jednym – premiera tuż, tuż.

Nokia 9 to telefon, który szczególnie powinien zainteresować entuzjastów mobilnej fotografii. Według przeciekowych danych będzie on wyposażony w główny aparat z pięcioma obiektywami. Czy to będzie sztuka dla sztuki okaże się już po premierze, kiedy to będziemy mogli przetestować ten model. Jak na razie możemy się przyjrzeć zdjęciom, które pojawiły się w internecie. Po pierwsze widać, że faktycznie będziemy mieć do czynienia z pięcioma głównymi obiektywami. Do tego ograniczone ramki wokół wyświetlacza, choć z drugiej strony producent również pozostawił sporą „bródkę” przy dolnej krawędzi, a i przy górnej też mamy zapas. Z drugiej jednak strony nie mamy notcha, co cieszy.

Dla przypomnienia Nokia 9 będzie wyposażona najpewniej w 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM, do tego dojdzie Snapdragon 845. Duży 5,99 calowy wyświetlacz pracujący w maksymalnej rozdzielczości Full HD+. Największą zagadką do tej pory jest zdecydowanie aparat i od niego w dużej mierze zależy w ogóle sukces tego telefonu na rynku mobilnych technologii. Jeśli dostaniemy coś innowacyjnego, świeżego z całą pewnością zostanie zapamiętane. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androidzie Pie 9.0.

Moim zdaniem Nokia 9 na powyższych zdjęciach wygląda poprawnie, oczywiście wszystko okaże się gdy telefon trafi do naszej redakcji. Finowie widać nie chcieli zbyt mocno kombinować z designem, jednak taka prosta bryła w standardowej formie jak najbardziej się broni. Jakie macie oczekiwania co do najnowszego flagowca fińskiego producenta? Dajcie znać czego oczekujecie.

Źródło: phonearena.com

Nowe rendery Huawei P30 i P30 Pro

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy M30 – warto na niego czekać?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android