0

Seria procesorów Snapdragon 7xx od Qualcomma ma w sobie łączyć cechy flagowej linii 8xx i stworzonej z myślą o opłacalnych średniakach serii 6xx. Pierwszym komponentem tej linii był Snapdragon 710. Mimo że nie zastosowano go w zbyt wielu modeli, jednostka ta już doczekała się odświeżonej wersji, oznaczonej liczbą 712.

Qualcomm deklaruje że nowy procesor jest o 10% wydajniejszy od poprzednika. Obydwie jednostki zostały wykonane w 10 nm procesie technologicznym i składają się z ośmiu rdzeni Kyro 360. W nowszej propozycji dwa z nich są taktowane zegarem 2,3 GHz, a sześć 1,7 GHz. Kolejnym wspólnym elementem łączącym te procesory jest współpracująca z nimi grafika – w obydwu przypadkach jest to Adreno 616. Za funkcje związane ze sztuczną inteligencją odpowiada natomiast Hexagon 685 DSP.

Za łączność odpowiada modem Snapdragon X15. Snapdragon 712 może obsługiwać pojedynczy aparat o rozdzielczości 32 Mpx i podwójny 20 Mpx. Maksymalna rozdzielczość wyświetlacza do której przystosowany jest ten procesor to QHD+, a proporcje 21:9. Nie zabrakło również możliwości obsługi WiFi w standardzie 2,4 GHz i 5 GHz, Bluetooth 5.0, NFC, GPS i szybkiego ładowania Quick Charge 4.0+.

Wydajność nowej jednostki ma być zauważalna głównie w grach – renderowanie grafiki powinno być szybsze, a rozgrywka płynniejsza. Zalety nowego procesora powinny docenić także osoby, które wykonują telefonami wiele zdjęć. W tym przypadku powinna swoje działanie uwidaczniać sztuczna inteligencja. Dodatkowo Qualcomm pracował także nad zmniejszeniem poboru prądu przez tą jednostkę.

Pierwsze telefony wyposażone w procesor Snapdragon 712 powinniśmy zobaczyć już niedługo. Pierwsze szczegóły możemy poznać już na targach MWC w Barcelonie.

Źródło: Qualcomm

Sony Xperia XA3 jak flagowiec?

Wcześniejszy wpis

Vivo V15 Pro – średniak idealny?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy