0

Już podczas targów MWC w Barcelonie swoją premierę będą miały nowe telefony Sony. Najwięcej emocji wzbudza flagowa Xperia XZ4, która ma otrzymać potrójny aparat główny, oraz otoczony wąskimi ramkami ekran o nowych, kinowych proporcjach 21:9. Oprócz tego modelu zadebiutować mają także urządzenia, które mają zdobywać klientów w średniej półce cenowej. Wśród nich ma znaleźć się Sony Xperia XA3.

Według najnowszych informacji telefon ten także ma dostać ekran o proporcjach 21:9. Jego przekątna będzie wynosiła około 5,9 cala, a producent najpewniej postawi na rozdzielczość Full HD+ (2560×1080 pikseli). Ramki znajdujące się pod ekranem, a także po jego bokach zostaną zminimalizowane. Dość szeroka pozostanie jedynie ramka nad wyświetlaczem. Znajdą się na niej niezbędne czujniki, głośnik do rozmów, oraz kamera do selfie. Podobną konstrukcją charakteryzuje się Alcatel 5, przy czym ekran w propozycji Alcatela ma proporcje 18:9.

Sony konsekwentnie wzbrania się przed zastosowaniem notcha. Ekran o nowych proporcjach ma pozwolić na komfortowe oglądanie na urządzeniu kinowych produkcji. Dla wielu osób ważna będzie także mała szerokość całego telefonu, której osiągnięcie będzie możliwe właśnie dzięki nowym proporcjom. Wygodniejszy powinien być też dostęp do górnej części wyświetlacza i wysuwanie belki powiadomień.

W codziennym użytkowaniu przeszkadzać może jednak długość telefonu. Sony Xperia XA3 może sprawiać problemy osobom, które telefony zawsze noszą w kieszeni. Nie wiadomo także, jak nowe proporcje będą sprawdzały się w codziennej pracy z telefonem – czytaniu artykułów, przeglądaniu portali społecznościowych, i graniu w gry.

Sony Xperia XA3 ma otrzymać podwójny aparat główny, którego główny obiektyw ma wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 23 Mpx. Kamera do selfie będzie natomiast miała 8 Mpx. Sercem telefonu ma być procesor Snapdragon 660. Współpracować z nim mają 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane użytkownika. Do zasilania telefonu służyć będzie bateria o pojemności 3500 mAh.  Na jednym z boków umieszczony będzie skaner linii papilarnych. W nowym średniaku sony nie powinno zabraknąć także USB typu C i modułu NFC.

Na zdjęciu tytułowym Xperia XA2 Plus

Źródło: WinFuture

Smartfon najlepszym przyjacielem Polaka?

Wcześniejszy wpis

Snapdragon 712 – nowy procesor do wydajnych średniaków

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android