0

Działowi mobilnemu Sony od dawna nie wiedzie się zbyt dobrze. Sony bardzo długo broniło się przed modą na wydłużone wyświetlacze i wąskie ramki. Zmieniła to dopiero w zaprezentowanej rok temu Xperii XZ2. Japończycy konsekwentnie wzbraniają się przed zastosowaniem notcha, również ich ostatni flagowiec – Xperia XZ3 posiada ekran pozbawiony wcięcia, o proporcjach 18:9. Sony nie chce jednak wyłącznie gonić konkurencji, ale chce wyznaczać nowe trendy na rynku mobilnych technologii. Pomóc w tym ma nowy flagowiec – Sony Xperia XZ4, której premiera odbędzie się podczas targów MWC w Barcelonie. Smartfon ten zaoferuje kilka rozwiązań, które z pewnością przyciągną klientów.

Wygląd Xperii XZ4 już od dłuższego czasu nie jest tajemnicą. Urządzenie będzie wyposażone w ekran o niespotykanych dotąd proporcjach 21:9. Będzie on wykonany w technologii OLED, a jego rozdzielczość będzie wynosiła 3360 x 1440 pikseli. Dodatkowo, podobnie jak panel zastosowany w poprzedniku, będzie on wspierał technologię HDR. Skaner odcisku palca ma znaleźć się na bocznej krawędzi – prawdopodobnie nie będzie więc zintegrowany w wyświetlaczem.

Sony Xperia XZ4 będzie pierwszym smartfonem tego producenta wyposażonym w potrójny aparat. Według najnowszych informacji jeden z obiektywów ma mieć rozdzielczość aż 52 Mpx. Dwa dodatkowe natomiast 16 Mpx i 0,3 Mpx. Jeden z nich będzie teleobiektywem, a drugi skanerem ToF.  

Pod pokładem urządzenia znaleźć ma się się najnowszy, bardzo wydajny procesor Snapdragon 855, wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono natomiast 128 GB. Bardzo mocnym punktem urządzenia ma być bateria. Jej pojemność ma wynosić aż 4400 mAh. Po wyjęciu z pudełka urządzenie będzie działało pod kontrolą najświeższego systemu Android 9 Pie.

Sony Xperia XZ4 zapowiada się na bardzo ciekawe urządzenie, które może pomóc działowi mobilnemu Sony w wyjściu z kryzysu.

Źródło: GizmoChina

Znamy ceny poszczególnych wersji Galaxy S10!

Wcześniejszy wpis

Składany telefon Huawei już w tym miesiącu?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android