0

W ciągu najbliższych miesięcy na rynku zadebiutuje przynajmniej kilka smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Od dawna słyszymy już o składanym urządzeniu Samsunga, mogliśmy nawet zobaczyć prototyp tego urządzenia. Także Xiaomi opublikowało niedawno film przedstawiający ich wizję składanego telefonu. Za konkurencją nie chce także pozostać, starający się o tytuł największego producenta smartfonów na świecie, Huawei. Możliwe, że składany telefon Huawei zostanie pokazany już podczas konferencji Chińczyków na targach MWC w Barcelonie. To wydarzenie zostało zapowiedziane na 24 lutego, a o planach producenta świadczy grafika, która zapowiada ten event.

Na plakacie opublikowanym w mediach społecznościowych widzimy urządzenie które zgina się w kształt litery V. W przeciwieństwie do zginanej do wewnątrz propozycji Samsunga, składany telefon Huawei, po złożeniu będzie miał ekran na zewnątrz. Takie rozwiązanie ma na celu umożliwienie obsługi złożonego urządzenia, bez konieczności zastosowania dodatkowego wyświetlacza na zewnątrz. Złożony ekran będzie jednak bardziej podatny na ewentualne uszkodzenia. Istnieje również możliwość, że Chińczycy zastosują zawias, który umożliwi składanie telefonu zarówno do środka, jak i na zewnątrz.

Specyfikacja i inne elementy urządzenia wciąż pozostają znane jedynie producentowi, ale niemal pewne jest, że jego sercem będzie flagowy procesor Kirin. Składany telefon Huawei ma być urządzeniem, które należeć będzie do serii Mate, a w nazwie znajdzie się dopisek “Flex”, “Fold” lub “F”.

Zapowiadające wydarzenie hasło “Connecting the future” może świadczyć o tym, że podczas konferencji zaprezentowane zostanie także urządzenie Huawei, na którym możliwa będzie obsługa nowego standardu sieci 5G. W prace nad rozwojem tej technologii bardzo mocno zaangażowany jest Huawei.

Składane urządzenia są bez wątpienia produktami, które mogą zrewolucjonizować rynek smartfonów. Czy codzienne użytkowanie tego typu nowości nie zweryfikuje jednak boleśnie ambitnych planów producentów? Przekonamy się już niedługo.

Źródło: Huawei

Xperia XZ4 od Sony będzie hitem?

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy specyfikację Meizu Note 9!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy