0

Już niedługo, bo 24 lutego tego roku, najnowszy flagowiec Samsunga ujrzy światło dzienne. Będziemy mogli zakupić go w trzech różnych wersjach: Galaxy S10 Lite, S10 oraz S10+. Niedawno mogliśmy także poznać polskie ceny topowej propozycji Koreańczyków. Jak prezentują się na tle konkurencji? Zobaczmy.

Zacznijmy od najtańszej propozycji – Galaxy S10 Lite

Najprzystępniejsza cenowo wersja nowej “maskotki” koreańskiego giganta wyposażona zostanie w najnowszego Exynosa 9820, któremu do dyspozycji inżynierowie oddali 6GB pamięci operacyjnej. Użytkownik natomiast musi zadowolić się 128GB pamięcią wewnętrzną. Istnieje możliwość rozszerzenia jej o kartę microSD o maksymalnej pojemności 512GB. Całość uzupełnia 5,8 calowy wyświetlacz wykonany w technologi Super AMOLED oraz zestaw obiektywów: jeden moduł na przodzie, o rozdzielczości 8Mpix. Z tyłu natomiast 2 “oczka” – każde 12Mpix, z czego jedno to telezoom (razy 2).
Na ile Samsung wycenił to urządzenie? W Polsce przyjdzie nam za najsłabszą wersję flagowca koreańskiej firmy zapłacić ok 3300zł.

Wersja “średnia” – Galaxy S10

Przechodzimy do modelu wyższego w hierarchi. Różnić będzie się od tańszego brata tym, iż będzie występować w dwóch wersjach:

-6/128GB (RAM/wewnętrzna)

-8/512GB (RAM/wewnętrzna)

Oprócz tego przekątna wyświetlacza “urośnie” do 6,1″ oraz dojdzie 1 aparat na tyle urządzenia.

Za takie udogodnienia względem S10 Lite Samsung życzy sobie odpowiednio ok 3950zł za wersję 6/128GB oraz ok 5000zł za wersję z 8GB pamięci operacyjnej oraz 512GB przestrzeni na pliki użytkownika.

Król – Galaxy S10+

Ostatnia, najmocniejsza wersja. Od S10 różni się większym wyświetlaczem (6,4″) oraz dodatkowym modułem aparatu na przodzie. Oczywiście to nie jedyne różnice.

Koreański gigant “życzy” sobie za swój “top topów” ok 4400zł za wersję 6/128GB oraz 5500zł za wersję 8/512GB.

Szansa na sukces? Na pewno nie mała!

Ceny nadchodzących smartfonów mogą napawać optymizmem – nie ma już tendencji wzrostu cen. Ustabilizowały się na pewnym, choć nadal wysokim poziomie. Jeżeli Koreańczycy dopieszczą swoje urządzenia, mają one z takimi cenami sporą szansę na zamieszanie najwyższą półką.
Co Wy sądzicie o Galaxy S10 w tych 3 różnych wersjach? Hot or not? Zachęcam do dyskusji w sekcji komentarzy!

P.S. korzystając z okazji chciałbym przywitać się z czytelnikami MobileWorld24, jako, że jestem tutaj nowy. Mam nadzieję, że moje teksty będą dla Was przyjemne w odbiorze 😉
Cya!

 

 

Jaki telefon do 1500 złotych wybrać?

Wcześniejszy wpis

Xperia XZ4 od Sony będzie hitem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android