0

Kilka dni temu swoją oficjalną zapowiedź miał pierwszy smartfon pozbawiony jakichkolwiek przycisków i otworów, którym był Meizu Zero. Nie musieliśmy zbyt długo czekać na kolejnego przedstawiciela tego typu urządzeń, którego zaprezentowała firma Vivo. Poznajcie oficjalnie model Apex 2019!

Smartfon w całości został wykonany z jednego kawałka szkła, dzięki czemu nie ma żadnych ostrych krawędzi. Jeśli chodzi o boczne ścianki, to producent wyposażył je w sensory wykrywające nacisk, dzięki czemu rozwiązanie to imituje fizyczne przyciski. Ważną kwestią jest także głośnik multimedialny, który w tym przypadku został umieszczony pod tylnym panelem i dodatkowo Chińczycy dorzucili jeszcze system wibracyjny. Jednak największą zaletą i innowacją jest wyświetlacz, który w całości pokrywa front urządzenia. Sporym plusem jest obsługa wbudowanego czytnika linii papilarnych niemal na całym przednim panelu. Póki co, nie wiadomo nic na temat przedniej kamerki, ale wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane już na targach MWC 2019, gdzie producent pokaże swój najnowszy koncept.

Nowym rozwiązaniem jest MagPort, czyli magnetyczny port doczepiany do tylnego panelu. Rozwiązanie to umożliwia ładowanie urządzenia oraz przesyłanie danych. Jeśli chodzi o specyfikację, to Vivo Apex 2019 zostanie wyposażony w 6,39-calowy wyświetlacz AMOLED. Jego sercem zostanie prawdopodobnie układ Qualcomm Snapdragon 855, wspierany przez 12 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika producent ma przeznaczyć 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Na wyposażeniu znajdzie się również modem 5G oraz podwójny aparat główny 12 Mpx + 13 Mpx.  

Jak już wspomniałem, smartfon zostanie pokazany na stoisku producenta w czasie trwania targów MWC 2019 w Barcelonie. Wspomniałem także, że jest to smartfon koncepcyjny, który nie trafi do sprzedaży. Vivo Apex 2019 ma jedynie pokazać nowe wzornictwo i rewolucyjne funkcje, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane w innych smartfonach chińczyków.

Źródło: GSMArena

Już w przyszłym miesiącu do Polski trafi HTC Desire 12s!

Wcześniejszy wpis

Jednak Nokia 9 zadebiutuje już 24 lutego?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy