0

Najbliższe dwanaście miesięcy dla branży mobilnych technologii może być niezwykle ciekawe. Na przestrzeni ostatnich kilku lat prócz dalszych wzrostów mocy, ilości aparatów implementowanych w telefonach czy ciągłym powiększaniu ekranów tak na dobrą sprawę nie było żadnego przełomowego rozwiązania, które zmieniłoby punkt patrzenia na smartfony jako takie. Czy w takim razie telefony składane mogą robić ten krok? Oczywiście wszystko okaże się za jakiś czas, ale z całą pewnością mogą te urządzenia sporo namieszać w przyszłości jeśli chodzi o mobilny rynek.

To, że najwięksi producenci sprzętów mobilnych są mocno zainteresowani składanymi telefonami wiemy już nie od dziś. Większość z liczących się marek już wcześniej deklarowała chęć rozwoju w tym kierunku, lecz na dobrą sprawę niewiele z tego wynikało. Możliwe, że w 2019 roku sytuacja ulegnie sporej zmianie. Według kolejnych informacji wynika, że w bieżącym roku swoje składane telefony zaprezentuje Samsung, Huawei Xiaomi oraz LG. Co do dwóch pierwszych firm to jest to raczej formalność. Koreańczycy już jakiś czas temu pochwalili się oficjalnie prototypem, natomiast włodarze Huawei również mówili o finalizacji prac nad takim rozwiązaniem. W przypadku Xiaomi i LG temat wydawał się do tej pory bardziej enigmatyczny. Choć ostatnie kilka dni przyniosło informacje o prototypie składanego telefonu Xiaomi. LG na ten temat milczy od dłuższego czasu i nie wiemy co się dzieje w tym kontekście.

Takie informacje, że czterech producentów w jednym roku pokaże oficjalnie nowe składane telefony dla nas konsumentów jest świetną informacją. Po pierwsze przy większej konkurencji będziemy mieć lepsze ceny, po drugie każda z tych firm ma nieco inne podejście do składanych telefonów, co również stwarza dla nas różnorodność i możliwość wyboru spośród większej ilości kombinacji. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje na temat składanych telefonów. Czy będzie to przełomowy rok dla mobilnych technologii, będziemy mogli ocenić za kilka lat – jeśli takie rozwiązanie wejdzie pod strzechy myślę że będzie to kluczowy wskaźnik, w innym wypadku szybko zapomnimy i całość będziemy traktować jako ciekawostkę.

Źródło: gizchina.com

Nokia 1 Plus telefon z Android Go

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi 8 Lite – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android