0

Linia urządzeń sygnowanych logiem Android Go cały czas jest rozszerzana. Gigant z Mountain View przygotował tę wersję systemu sygnowanego zielonym robocikiem dla urządzeń z najniższej półki cenowej i dla tych użytkowników, którzy od swojego smartfona nie wymagają zbyt wiele. Przede wszystkim rozmów telefonicznych, przeglądania internetu w podstawowym zakresie. Dlatego też kolejni producenci sprzętu mobilnego wypuszczają na rynek urządzenia z Android Go na pokładzie. Mieliśmy już smartfony od Alcatela, myPhone czy Xiaomi (choć ten ostatni jeszcze nie jest oficjalnie potwierdzony), ale także Finowie zaprezentowali jakiś czas temu Nokię 1. Teraz przyszła kolej na odświeżenie tego modelu – Nokia 1 Plus.

Jakie podzespoły zaoferuje budżetowiec od Finów? Jednostką napędzającą Nokię 1 Plus będzie Mediatek MT6739WW, prosty układ, niezbyt wydajny. Do tego dochodzi 1 GB pamięci operacyjnej RAM, a także najpewniej 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Do tego dojdzie wyświetlacz o niewiadomej przekątnej, najpewniej będzie to około 4-5 cali, który pracować będzie z maksymalną rozdzielczością 480×960 pikseli. Pierwszy render Nokii 1 Plus wskazuje również na zdecydowane odświeżenie wyglądu urządzenia. Nokia 1 już na pierwszy rzut oka nie sprawiała najlepszego wrażenia, jednak już jego następca na pierwszym renderze wygląda zdecydowanie lepiej. Oczywiście z takiej grafiki nie można wyczytać wszystkiego, tym bardziej, że jest to materiał nieoficjalny, więc jeszcze do oficjalnej premiery urządzenia zdecydowanie może się jeszcze sporo zmienić.

Co sądzicie o urządzeniach z Android Go na pokładzie? Czy w ogóle mają rację bytu? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o całej platformie od Google’a.

Źródło: phonearena.com

Jednak Nokia 9 zadebiutuje już 24 lutego?

Wcześniejszy wpis

Samsung, Xiaomi, Huawei oraz LG zaprezentują w tym roku składane smartfony

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android