0

Dział mobilny LG przynosi straty już od dłuższego czasu. Koreańczycy próbują czasami zaistnieć na rynku, wprowadzając do swoich modeli interesujące nowości. W większości przypadków działania te nie przynoszą jednak efektów, ponieważ urządzenia tego producenta są zbyt drogie w stosunku do oferowanych możliwości. Nowe funkcje w praktyce nie zawsze sprawdzają się tak dobrze jak opisuje się to w reklamach. Dodatkowo niektóre modele, jak na przykład LG V40 ThinQ, oferujący jedną z najlepszych kombinacji potrójnego aparatu, są wciąż niedostępne w Europie. Kolejnym telefonem, który ma dawać LG nadzieję na poprawę sytuacji ma być LG G8 ThinQ.

Już tydzień temu pojawiły się pierwsze grafiki przedstawiające ten model. Pokazany na nich telefon jest wyposażony w ekran ze sporym wcięciem. Wyświetlacz ten ma być wykonany w technologii OLED i mieć przekątną 6,1 cala. Na pleckach został natomiast umieszczony podwójny aparat główny. Bardzo prawdopodobne jest, że podobnie jak we wcześniejszych telefonach tego producenta obok standardowego obiektywu zostanie użyty szerokokątny. Wiele osób chciałoby zapewne, żeby zestaw uzupełnił jeszcze teleobiektyw, ale LG nie zdecydowało się na taki krok. Pod aparatem widzimy skaner odcisku palca – telefon ten nie poszerzy więc zapewne grona urządzeń z czytnikami zintegrowanymi z ekranem.

W sprawie tych przecieków głos zabrał jeden z przedstawicieli LG, który utrzymywał, że grafiki te nie przedstawiają LG G8 ThinQ. Kolejne grafiki potwierdzają jednak, że to nadchodzący model tego producenta . Możliwe jednak, że na zdjęciach widzimy inny smartfon LG – zapowiadany model obsługujący łączność w standardzie 5G.

LG zapowiada, że ich nowy telefon będzie można obsługiwać bezdotykowo. Samo założenie brzmi interesująco, ale nie wiadomo jak sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Wykorzystywane do tego sensory zapewne znajdą się w notchu, co częściowo usprawiedliwia jego spory rozmiar. Te same czujniki mogą być również wykorzystane w zaawansowanym systemie rozpoznawania twarzy. Ważnymi elementami LG G8 ThinQ mają być dedykowany przycisk Asystenta Google, zaawansowany przetwornik audio oraz złącze Jack 3,5 mm.

Wygląd LG G8 ThinQ nie wnosi niczego innowacyjnego – z przodu urządzenie jest bardzo podobne do LG G7 ThinQ. Plecki także przywodzą na myśl wcześniejsze konstrukcje Koreańczyków.

Niewiele wiadomo o specyfikacji tego modelu. Nieznacznie większa niż u poprzednika grubość wskazuje na zastosowanie większej baterii – ogniwo w LG G7 ma pojemność zaledwie 3000 mAh. Jeśli LG nie chce popełnić błędu, podobnego jak w przypadku LG G6, nowy model powinien być wyposażony w najświeższy procesor Snapdragon 855. Wszystkie szczegóły poznamy podczas premiery, którą zapowiedziano na 24 lutego – tuż przed targami Mobile World Congress w Barcelonie.

>>Na zdjęciu tytułowym LG G7 ThinQ – recenzja pod linkiem<<

Źródła: OnLeaks, 91mobiles, XDAdevelopers, LG

Asus ZenFone Max (M2) oraz ZenFone Max Pro (M2) oficjalnie w Polsce

Wcześniejszy wpis

Już w przyszłym miesiącu do Polski trafi HTC Desire 12s!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android