0

Kilkanaście godzin temu swoją oficjalną premierę miał pierwszy na świecie smartfon, który został pozbawiony fizycznych przycisków, portów oraz złączy. Meizu Zero jest całkowicie bezprzewodowy, ale czy to wystarczy, aby stać się smartfonem przyszłości? Oto, co należy wiedzieć na temat tego modelu.

Jak już wspomniałem, Meizu Zero nie posiada żadnego otworu. Wszystkiego udało się osiągnąć poprzez podjęcie przez producenta bardzo kontrowersyjnych decyzji. W omawianym model zastosowano wiele nowoczesnych i przełomowych technologii, a także usunięto wszystko to, co dało się usunąć. Meizu Zero będziemy mogli naładować wyłącznie w sposób bezprzewodowy, przy wykorzystaniu szybkiego ładowania o mocy 18W.

Meizu Zero cechuje się obudową unibody wykonaną z ceramiki. Front urządzenia to natomiast szkło hartowane 2.5D. Dzięki zwartej konstrukcji nie zabrakło takżę wodoodporności, która jest zgodna ze standardem IP68. Skoro wspomniany smartfon nie posiada żadnych przycisków oraz portów, to jak całość „działa”? Już tłumaczę:

  • brak głośnika multimedialnego – zamiast głośnika zastosowano technologię mSound 2.0,a jest to nic innego jak głośnik piezoelektryczny, który przekazuje dźwięk przez powierzchnię ekranu.
  • brak portu USB – jak już wspomniałem, ładowanie urządzenia jest tutaj bezprzewodowe.
  • brak fizycznych przycisków – ramka urządzenia reaguje na dotyk. Wszystkie dotknięcia są sygnalizowane wibracjami, dzięki technologii mEngine 2.0.
  • brak slotów na karty – smartfon został wyposażony w technologię eSIM.

Meizu Zero został wyposażony w 5,99-calowy wyświetlacz OLED, z którym został zintegrowany czytnik linii papilarnych. Smartfon posiada podwójny aparat główny 12 Mpx + 20 Mpx oraz kamerkę o rozdzielczości 20 Mpx. wiadomo również, że na wyposażeniu będzie też dwuzakresowe Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0. Na temat samej specyfikacji nie wiemy zbyt wiele, ale możemy się spodziewać, że pod obudową znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 845. Producent nie zdradził żadnych informacji na temat ceny i jego dostępności, ale poinformował, jakie wersje kolorystyczne trafią na rynek (czarna i biała). Co ciekawe, Polski oddział Meizu zapowiedział, że model Zero w niedalekiej przyszłości pojawi się na naszym rynku. Wtedy to powinniśmy poznać oficjalną cenę oraz specyfikację omawianego urządzenia.

Źródło: Meizu

Xiaomi szykuje telefon z Androidem Go

Wcześniejszy wpis

Asus ZenFone Max (M2) oraz ZenFone Max Pro (M2) oficjalnie w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy