huawei logo

Sporo nowych informacji na temat Huawei P30 oraz P30 Pro

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najgorętszych okresów w roku jeśli chodzi o premiery smartfonów. Targi Mobile World Congress w Barcelonie to punkt kulminacyjny, ale część producentów sprzętu mobilnego swoje konferencje zapowiada zarówno przed jak i po całej imprezie. Dzięki czemu mamy mniej więcej od drugiej połowy lutego do pierwszej marca wysyp nowości. Z całą pewnością w tym okresie otrzymamy między innymi dwa flagowce od chińskiego producenta – Huawei P30 oraz jego mocniejszego brata Huawei P30 Pro. Pierwsze informacje o nowych telefonach Huawei’a poznaliśmy już jakiś czas temu, a teraz spływają do nas kolejne.

Po pierwsze Huawei P30 ma korzystać z głównego aparatu, który ma zaimplementowane trzy obiektywy. Sensorem napędzającymi ten aparat będzie Sony IMX600 znany chociażby z poprzedniej generacji flagowych modeli Chińczyków. Mowa tutaj oczywiście o Huawei P20 Pro. W przypadku mocniejszego z braci chiński producent idzie o krok dalej i Huawei P30 Pro ma mieć już cztery główne obiektywy. Wiemy jedynie tyle, że także w tym modelu Huawei postawi na optykę od japońskiego producenta – Sony. Drugim aspektem poprawionym w Huawei P30 Pro będzie zoom optyczny, najpewniej dziesięciokrotny. W przypadku ekranów obu modeli będziemy mieć do czynienia z technologią OLED. Co do wielkości wyświetlaczy będzie to odpowiednio 6,1 cala oraz 6,5 cala. W obu przypadkach będziemy mieć w wyświetlacz wbudowany czytnik linii papilarnych.

Telefony mają być wyposażone w aktualnie najmocniejszy układ Huawei czyli Kirin 980, do tego dojdzie dodatkowo od 8 GB do 12 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Dodatkowym „ficzerem” będzie wsparcie dla technologii szybkiego ładowania, które nieco spowolni w porównaniu do poprzedniej generacji flagowców.

Jak sami widzie najnowsze propozycje od Huawei wyglądają na papierze naprawdę ciekawie. Jak to będzie wszystko wyglądać w praktyce okaże się już po oficjalnej prezentacji wszystkich trzech modeli.

Źródło: phonearena.com

More Stories
Śmietnisko crowdfundingu – E-Summary