Wygląd składanego telefonu Xiaomi potwierdzony

Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Xiaomi przygotowuje swój składany smartfon. W sieci można było między innymi natknąć się na film, który miał rzekomo przedstawiać to urządzenie, jednak wszyscy podchodzili do tego z dystansem. Okazało się jednak, że film był jak najbardziej wiarygodny i składany telefon Chińczyków może rzeczywiście tak wyglądać. Donovan Sung opublikował bowiem w mediach społecznościowych wideo, przedstawiające Bin Lin – jednego z prezesów firmy, używające zaawansowanego prototypu składanego telefonu Xiaomi.

Jak możemy zobaczyć na filmie, urządzenie jest wyposażone w duży elastyczny ekran o proporcjach zbliżonych do 4:3. Jest on otoczony dość wąskimi ramkami. Składane są boczne części tego wyświetlacza, przez co po złożeniu możliwe jest używanie środkowej części ekranu. Wydaje się to być lepszym rozwiązaniem niż pokazany niedawno projekt składanego urządzenia Samsunga.

Wielkość złożonego urządzenia jest podobna do rozmiarów większości współczesnych smartfonów. Większa dostępna przestrzeń do pracy jest jednak przyczyną większej niż w klasycznych telefonach grubości. Sama treść płynnie dostosowuje się natomiast do zmiany powierzchni. Na wideo widzimy również, że po złożeniu urządzenia wciąż podświetlane są boczne krawędzie, ale wydaje się być to kwestią dopracowania oprogramowania do ostatecznej wersji tego urządzenia.

Przycisk włączania znajduje się na jednej z ramek i jest dostępny zarówno przy rozłożonym, jak i przy złożonym ekranie. Ciężko powiedzieć coś na temat umieszczenia aparatów i złączy, które znajdą się w tym urządzeniu.

Niewiadomą wciąż pozostaje nazwa składanego telefonu Xiaomi. Może on zostać dołączony do linii Mix, która oferuje bezramkowe i innowacyjne telefon. Producent może się również zdecydować na utworzenie dla składanych modeli zupełnie nowej serii, np Xiaomi Mi Fold.

Źródło: Donovan Sung

More Stories
Sony D6603 wyciekł – czyżby kolejna wariacja Sony?