0

LG w ubiegłym roku rzekomo wziął się porządnie za problem ze spóźnionymi aktualizacjami swoich urządzeń. Dowodem było powstanie centrum aktualizacji, których efektów jak na razie za bardzo nie widać. Konkurencja zdecydowanie w tym zakresie nie śpi. Łatki do najnowszych wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem, czyli Androida Pie 9.0 pojawiają się już od końcówki września ubiegłego roku, czyli dobre kilka miesięcy temu, a przecież niedługo amerykański gigant z Mountain View zaprezentuje światu kolejną odsłonę Androida.

Mam dobrą i złą wiadomość dla posiadaczy LG G7 ThinQ. Od której zacząć? Od dobrej? Aktualny flagowiec koreańskiego producenta otrzymał właśnie aktualizację do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Złą wiadomością zdecydowanie jest fakt, że jak na razie update dotyczy tylko rynku koreańskiego. Na aktualizację w Europie będziemy musieli poczekać dobre kilka tygodni, ale liczę że jeśli machina ruszyła, to posiadacze LG G7 ThinQ nie będą musieli zbyt długo czekać Androida Pie 9.0. Przy okazji pojawienia się łatki, Koreańczycy zaprezentowali również harmonogram aktualizacji dla pozostałych urządzeń. Możecie zobaczyć go poniżej.

  • 17 stycznia 2019: LG G7 ThinQ,
  • I kwartał 2019: LG V35 ThinQ,
  • II kwartał 2019: LG V40 ThinQ, LG V30, LG V30S,
  • III kwartał 2019: LG G6, LG V20, LG Q8 (2019),
  • IV kwartał 2019: LG Q9, LG X5 (2019)

Cóż moim zdaniem nie napawa on optymizmem. Telefony stosunkowo nie tak dawno wydawane muszą czekać do ostatniego kwartału bieżącego roku na aktualizację do Androida Pie, gdzie wówczas już na dobre rozkręci się czas na aktualizacje do kolejnej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Liczę mimo wszystko, że Koreańczycy uwiną się wcześniej z planowanymi aktualizacjami.

Dajcie znać w komentarzach czy Wasze urządzenia są na tej liście? Czekacie na najnowszą wersję Androida?

Źródło: pocketnow.com

Galaxy M10 i M20 – Samsung chce walczyć z Xiaomi?

Wcześniejszy wpis

O Moto G7 Power wiemy już prawie wszystko

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy