xiaomi

 Xiaomi Mi 9 na kolejnych renderach

Targi Mobile World Congress w Barcelonie zbliżają się wielkimi krokami. Wielu producentów sprzętu mobilnego będzie w okolicach i na samym evencie prezentować swoje najnowsze urządzenia. Czy tak się stanie właśnie w przypadku Xiaomi? Tego niestety nie wiemy na 100%, ale  z całą pewnością przygotowania kolejnej generacji flagowych smartfonów idą pełną parą, czego dowodem są kolejne informacje przeciekowe.

Jaka będzie specyfikacja Xiaomi Mi 9? Po pierwsze nie będzie to z całą pewnością mały telefon, 6,4 cala nawet zakładając niewielkie ramki wokół wyświetlacza i tak będzie spory. Na szczęście notch będzie ograniczony jedynie do wąskiej łezki, co akurat się chwali. Sercem urządzenia będzie najnowszy układ Qualcomma czyli Snapdragon 855 i w zależności od wersji najpewniej od 6 GB do 10 GB pamięci operacyjnej RAM. Specyfikację uzupełnić na bateria o pojemności 3500 mAh, która ma wspierać technologię szybkiego ładowania Quick Charge 4.0. Jednak największe zmiany czekają aparat. Po pierwsze będziemy mieć potrójny główny obiektyw. Główny o matrycy 48 Mpx, drugi 18 Mpx oraz 8 Mpx. Przedni aparat do selfie to już matryca 24 Mpx. Oczywiście w praktyce jak się będzie sprawować aparat przekonamy się już po oficjalnej prezentacji urządzenia, ale liczby te wygląda naprawdę dobrze.

Prócz wcześniej opisywanego przeze mnie Xiaomi Mi 9, Chińczycy najpewniej pokażą wersję specjalną tego modelu. Będzie miała już nieco gorsze parametry. Po pierwsze ekran to już 6 calowy wyświetlacz, a sercem modelu najpewniej będzie następca Snapdragona 710 czyli Snapdragon 7150. O Xiaomi Mi 9 SE jak na razie nie wiemy nic więcej, ale w najbliższych tygodniach pojawią się kolejne informacje dotyczące zarówno podstawowej wersji jak i specjalnej.

Xiaomi Mi 9 na pierwszych renderach wygląda naprawdę dobrze, a specyfikacja zapowiada się na topową. Mam nadzieję, że Chińczycy dobrze wycenioną swojego najnowszego flagowca i będzie dostępny w sprzedaży w rozsądnej cenie także i w Polsce.

Źródło: phonearena.com

More Stories
HTC wypuszcza tablet z Windows 8