0

Vivo to jeden z producentów telefonów komórkowych, który wprowadza w swoich urządzeniach nowe, przełomowe rozwiązania. Mają one bardzo duże znaczenie dla całej branży. Chińczycy zwrócili już na siebie uwagę, prezentując pierwszy telefon ze skanerem odcisku palca zintegrowanym z ekranem. Dużymi nowościami były też całkowicie bezramkowy Vivo NEX, z wysuwanym modułem przedniego aparatu, oraz Vivo NEX Dual Display z dwoma ekranami, przez co dodatkowa kamera do selfie jest zbędna. Już 24 stycznia producent pokaże jednak kolejny innowacyjny smartfon znany obecnie jako Vivo Waterdrop.

Waterdrop to angielskie słowo opisujące kroplę wody. Do tego motywu ma nawiązywać design całego urządzenia. Na grafikach widzimy, że konstrukcja ma być szklana i opływowa. Nie będzie więc miejsca na żadne fizyczne klawisze, gniazda, ani wystające elementy. Producent może więc postawić na nawigację po urządzeniu wyłącznie za pomocą wyświetlacza, a uzupełnianie energii i łączenie z akcesoriami będzie się prawdopodobnie odbywało bezprzewodowo. Niemal pewne wydaje się także zastosowanie skanera odcisku palca pod wyświetlaczem.

Niewykluczone, że podobnie jak Vivo NEX Dual Display, także Vivo Waterdrop wykorzysta dwa ekrany, po dwóch stronach urządzenia. Specyfikacja i dokładny wygląd urządzenia na razie pozostaje nieznana. Data premiery, która widnieje na plakacie (24 stycznia) nie jest przypadkowa – 25 lutego rozpoczynają się targi MWC w Barcelonie, a Chińczycy chcieliby po raz kolejny zainteresować odbiorców swoim projektem. Vivo APEX był jednym z najbardziej innowacyjnych telefonów zeszłorocznych targów. Producent dąży do tego, aby pokazać że oferowana przez niego technologia nie stoi w miejscu, i skupić uwagę mediów już miesiąc wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że Vivo Waterdrop będzie jedynie pokazem możliwości koncernu, pewnym wyobrażeniem przyszłości smartfonów, a nie telefonem produkowanym na szerszą skalę. Niektóre rozwiązania mogą jednak zostać wykorzystane w kolejnych modelach Vivo.

Źródło: IceUniverse, Vivo

Nowy prototyp iPhone XI

Wcześniejszy wpis

Honor 10 Lite oficjalnie w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android