0

Smartfony Google Pixel swoich zwolenników zdobywają głównie za sprawą doskonałych aparatów, oraz czystego, dobrze zoptymalizowanego pod kątem tych smartfonów systemu Android. Producent gwarantuje również bardzo sprawne aktualizowanie urządzeń do nowszych wersji oprogramowania, gdy tylko te się ukażą. W tej serii smartfonów znajdowały się do tej pory wyłącznie telefony z flagowymi podzespołami. Zmienić ma się to już niedługo, ponieważ coraz głośniej jest o dwóch tańszych smartfonach od amerykańskiego giganta. Opublikowane wyniki w popularnym benchmarku Geekbench zdradzają jaką specyfikację będzie oferował Google Pixel 3 XL Lite.

Jedną z potwierdzonych przez ten wpis informacji jest to, że oprócz jednego tańszego modelu, zadebiutuje drugi, posiadający większy ekran, z dopiskiem “XL” w nazwie. Jest to logiczne posunięcie ze strony Google, ponieważ w serii Pixeli zawsze obok podstawowego modelu, debiutował większy.

Geekbench zdradza również, że Pixel 3 XL Lite będzie wyposażony w procesor Snapdragon 710. Jest to jednostka przeznaczona do najwydajniejszych średniaków. Największym zaskoczeniem jest natomiast zastosowanie w tym modelu aż 6 GB pamięci RAM. Żaden z dotychczasowych telefonów od Google nie był wyposażony w tyle RAMu – nawet najnowsze, flagowe Pixel 3 i Pixel 3XL są wyposażone w 4 GB tej pamięci. Jest to mała wartość w porównaniu do modeli konkurencji, które często posiadają 6, 8, a nawet 10 GB pamięci RAM.  Możliwe więc, że Google postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w tańszym modelu uzupełni braki droższych braci.

Wcześniejsze informacje mówiły o tym, że Google postawi na klasyczny ekran o proporcjach 18:9 z dość grubymi ramkami. Obudowa ma być wykonana z plastiku, a wygląd ma nawiązywać do całej serii telefonów Pixel. Na pleckach znaleźć ma się pojedynczy aparat. Oczywistością jest także czysty system Android 9.0 Pie

Wciąż pozostaje jednak sporo niewiadomych odnośnie tego modelu. Czy Google zastosuje to samo rewelacyjne oprogramowanie aparatu? Czy cena nie będzie na tyle wysoka, aby podważać opłacalność zakupu tego telefonu? W jakich krajach będzie oficjalnie dostępny ten model?

Odpowiedzi na te pytania zapewne poznamy już wkrótce.

>>więcej informacji na temat mniejszego Pixel 3 Lite pod linkiem<<

Źródło: Geekbench, Google

Netflix podnosi ceny abonamentu w USA

Wcześniejszy wpis

Nowy prototyp iPhone XI

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy