0

Amerykański gigant od dłuższego czasu testował kilka różnych wersji co do nowych pakietów i ich cen. Na polskim rynku można było znaleźć osoby na których kontach pojawiło się więcej różnych opcji pakietów, a również ich cen. Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jak na razie podwyżka dotyczy jedynie rynku amerykańskiego, nie rodzimego, jednak możliwe, że prędzej czy później dotrze i do nas.

Aktualnie na platformie amerykańskiego giganta streamingowego możemy znaleźć trzy wersje pakietów – podstawowy, standard oraz premium. Pierwszy z nich umożliwia oglądanie materiałów równocześnie tylko na jednym urządzeniu, a przy tym w najgorszej jakości czyli SD. W USA przyjdzie nam za niego zapłacić 8,99 dolara, w Polsce kosztuje on 34 zł. Z kolei środkowy abonament podrożał o dwa dolary do 12,99 dolara i dzięki niemu jakość materiałów to już HD, a i zwiększona jest ilość osób mogących oglądać filmy równocześnie. Najdroższy z pakietów daje największe możliwości. Mamy możliwość oglądania na czterech odbiornikach równocześnie w najlepszej możliwej jakości 4K. Koszt to już 52 zł w Polsce, a USA po podwyżce 15,99 dolara. W przeliczeniu na złotówki po ostatniej aktualizacji cen w Stanach Zjednoczonych najdroższy i środkowy z pakietów wychodzą nieco drożej niż w Polsce.

Czy w takim razie czeka nas podwyżka cen w Polsce poszczególnych pakietów? Trudno powiedzieć, w USA do tej pory były 4 modyfikacje kosztów, które notabene nie przenosiły się na ceny w Polsce (te od samego początku istnienia Netflixa w Polsce są na tym samym poziomie). Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jeden element, mianowicie amerykański Netflix jest zdecydowanie bogatszy w materiały zarówno filmy jak i seriale, więc i koszty utrzymania wszelkich licencji itd. jest znacznie większy. Liczę mimo wszystko, że podwyżka cen poszczególnych abonamentów Netflixa nas ominie i będzie mogli nadal się cieszyć dobrych cen.

AKTUALIZACJA

Nasz rodzimy oddział Netflix wydał oświadczenie w sprawie podwyżki cen

Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen w Stanach Zjednoczonych nie oznacza zmiany cen w Polsce.

Biuro prasowe Netflix

Jak widać najpewniej możemy spać spokojnie jeśli chodzi o podniesienie cen abonamentu w Polsce.

Źródło: phonearena.com

Samsung Galaxy A7 (2018) – recenzja

Wcześniejszy wpis

Zaskakująca specyfikacja Google Pixel 3 XL Lite

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy