0

Podczas zbliżających się wielkimi krokami targów MWC w Barcelonie, Sony pokaże kilka telefonów, między innymi flagową Xperię XZ4 z ekranem o proporcjach 21:9 i procesorem Snapdragon 855. Oprócz tego producent ma w najbliższym czasie wypuścić na rynek należące do średniej półki cenowej modele XA3, XA3 Plus/Ultra, a także L3. Do tej pory, raz w roku, Sony prezentowało także smartfon z mniejszym wyświetlaczem, ale wyposażony we flagowe podzespoły. W tym roku powinna to być Sony Xperia XZ4 Compact. Krążą jednak pogłoski mówiące, że wdrożenie tego modelu miało zostać anulowane.

Przyczyną tych spekulacji są słowa Don Mesa – wicedyrektora marketingu Sony Mobile w Ameryce Północnej , który powiedział, że wprowadzali kolejne modele tej rodziny przez “długi czas, ze względu na łatwe użytkowanie, ale teraz ludzie wymagają dużo więcej powierzchni na wyświetlane na ekranie treści”. Może to wskazywać na to, że Sony wycofa się z pokazywania kolejnych modeli rodziny Compact.

Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, gdyż wielu ludzi narzeka na zbyt duże, niekomfortowe rozmiary obecnych urządzeń, więc mały flagowiec z pewnością cieszyłby się dużym powodzeniem. Poza tym niedawno mogliśmy także zobaczyć model Xperia XZ4 Compact na pierwszych grafikach, co sugerowałoby zaawansowane prace nad tym projektem. Telefon miał mieć ekran o przekątnej 5 cali i proporcjach 16:9, oraz pojedynczy aparat główny.

Z drugiej jednak strony ramki wokół ekranów są coraz węższe, ich proporcje uległy wydłużeniu, a wyświetlacze zajmują coraz większą część przedniego panelu. Skutkiem tego nawet telefony z ekranami o przekątnych 6 cali nie są obecnie przesadnie duże. Stąd pojawiają się coraz większe wątpliwości co do sensu istnienia dodatkowych, mniejszych modeli.

Źródło: PhoneArena, CompareRaja

Nokia 6.2 – duża zmiana w stosunku do poprzednika

Wcześniejszy wpis

Wiemy kiedy zadebiutuje Samsung Galaxy S10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android