0

Nokia 6.1, która na rynku debiutowała niemal rok temu, nie należy do najnowocześniejszych konstrukcji ze średniej półki cenowej. Producent nie zastosował w niej, obecnego w większości telefonów, wydłużonego ekranu, ani popularnego nawet w budżetowych propozycjach podwójnego aparatu. Urządzenie ma natomiast 5,5 calowy wyświetlacz o proporcjach 16:9, z dość szerokimi ramkami, zarówno nad, jak i pod nim. Na pleckach zastosowano natomiast aparat z jednym obiektywem 16 MP. Wszystko wskazuje na to, że następca tego modelu, Nokia 6.2, będzie o wiele bardziej nowoczesnym urządzeniem.

Najbardziej widoczną zmianą ma być ekran. Ma on charakteryzować się przekątną około 6.2 cala i otworem na kamerę do selfie. Należy zatem spodziewać się proporcji około 19:9 i rozdzielczości Full HD+. Znana z Nokii 6.1, metalowa obudowa zostanie zastąpiona szklaną, z metalową ramką. Na pleckach ma znaleźć się podwójny aparat, za którego optykę ma odpowiadać firma Zeiss. Główny obiektyw będzie miał rozdzielczość 16 MP, a dodatkowy najprawdopodobniej będzie służył do uzyskiwania efektu rozmytego tła.

Nokia 6.2 ma zostać wyposażona w procesor Snapdragon 632, oraz 4 lub 6 GB pamięci RAM. Widoczny jest więc zmiana w stosunku do poprzednika (Snapdragon 630 i 3 albo 4 GB RAMu). Podobnie jak inne Nokie, także ten model należał będzie do programu Android One. Mają być w nim obecne także technologie znane z droższych modeli, jak np. poprawiająca nagrywanie i odtwarzanie dźwięku OZO Audio.

Premiera modelu ma odbyć się na przełomie stycznia i lutego. W pierwszej części telefon ma trafić do sprzedaży w Chinach, ale potem będzie dostępny także na innych rynkach.

Na zdjęciu tytułowym Nokia 6.1

Źródła: Nokia_Leaks, Nokia

Redmi Note 7 – Xiaomi pozamiatało konkurencję

Wcześniejszy wpis

Sony Xperia XZ4 Compact nie będzie?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android