0

W ostatnim czasie wygląd smartfonów Nokii, działającej pod skrzydłami HMD Global, stał się bardzo monotonny i powtarzalny – dużą część przedniego panelu wypełnia ekran z większym lub mniejszym wcięciem. Na pleckach umieszczony jest natomiast podwójny aparat, z logo ZEISS. Obiektywy znajdują się jeden pod drugim, w równej odległości od bocznych krawędzi telefonu. Pod nim mieści się czytnik linii papilarnych. Design ten jest elegancki i odpowiada na aktualną modę, ale sprawia, że telefony niczym się nie wyróżniają. Zmienić może to nadchodząca model, który prawdopodobnie będzie znany jako Nokia 8.1 Plus.

Na opublikowanych dzisiaj grafikach możemy, że smartfon, podobnie jak Samsung Galaxy A8s, Huawei Nova 4 i Honor View 20, będzie wyposażony w bezramkowy ekran z niewielkim otworem mieszczącym kamerę do selfie. Sam wyświetlacz będzie miał przekątną 6.22 cala i charakteryzował się proporcjami około 19:9. Ramki ze wszystkich stron mają być wyjątkowo małe. Pod ekranem znalazło się jednak wystarczająco miejsca na logo producenta. Wygląd tyłu urządzenia nie odbiega natomiast od tego co mogliśmy zobaczyć w ostatnich modelach – podwójny, pionowy aparat na środku, lampa błyskowa i skaner odcisku palca pod nim, a poniżej napis “NOKIA”. Warto również zaznaczyć, że oprócz gniazda USB typu C na dolnej krawędzi urządzenia, u góry znajdzie się wejście słuchawkowe, z którego coraz więcej producentów rezygnuje.

Logo programu Android One, sugeruje, że podobnie jak inne smartfony w portfolio producenta, Nokia 8.1 Plus będzie działać pod kontrolą czystego systemu Android, a producent zapewni aktualizację do jego kolejnych wersji. Specyfikacja urządzenia może być podobna, jak zaprezentowanej niedawno Nokii 8.1. Prawdopodobny jest więc procesor Snapdragon 710 i 4GB pamięci RAM.

 

Wygląda na to, że dziury w ekranie nie są tylko chwilową modą, a mogą zagościć w smartfonach na dłużej. Nokia 8.1 Plus może być kolejnym ciekawym modelem z tego typu rozwiązaniem. Pozostaje mieć nadzieję, że producent zdecyduje się sensownie wycenić ten telefon, ale niemal pewna jest cena powyżej 2000 zł (Nokia 8.1 kosztuje obecnie 1999 zł). Premiera może mieć miejsce już w lutym podczas targów MWC w Barcelonie.

Źródła: OnLeaks, 91Mobile

Pierwsze informacje o Xiaomi Black Shark 3

Wcześniejszy wpis

Redmi Note 7 – Xiaomi pozamiatało konkurencję

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android