0

Największym problemem związanym z urządzeniami mobilnymi zarówno jeśli chodzi o smartfony, tablety jak i laptopy czy ultrabooki zdecydowanie jest bateria. W tym zakresie na przestrzeni ostatnich kilku lat zmiany zachodziły niezwykle wolno i niestety nie widać by miało się coś w tym kontekście zmienić. Na szczęście już od pewnego czasu dostępne są akcesoria, które zdecydowanie sprawę ułatwiają, choć oczywiście są swego rodzaju półśrodkiem. W ogóle na łamach MobileWorld24.pl niezbyt dużo pojawia się newsów na temat akcesoriów. Jednak od czasu do czasu warto napisać o jednym z nich. Co prawda rozwiązanie, które proponuje chiński producent nie jest szczególnie przełomowej jednak ma kilka rozwiązań, które są warte uwagi.

Xiaomi Mi Power Bank trzeciej generacji to przede wszystkim powerbank, który jest bardzo dobrze wyposażony. Po pierwsze tym razem Chińczycy zastosowali trzy pełnoprawne porty USB. Dokładniej mówiąc mamy dwa typu A, a ostatni trzeci typu C. Możemy dzięki tym portom ładować maksymalnie o mocy 45 W – 3 A oraz 15 V (jeśli mówimy o łączu USB-C), natomiast pozostałe dwa wyjścia dają maksymalnie moc 18 W. Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro ma pojemność 20 000 mAh. Co ważne dzięki zastosowaniu dodatkowych technologii możemy równocześnie ładować powerbank i zewnętrzne urządzenia. Czas naładowania do pełna przy użyciu maksymalnej mocy 45 W wynosi około 4,5 godziny. Natomiast gdy korzystamy z 15 W ładowarki całość naładujemy w około 10 godzin. Warto jeszcze nadmienić, że gdy korzystamy równocześnie z dwóch portów USB-A wówczas każde z urządzeń będzie ładowane z mocą około 15 W.

Na koniec kilka słów na temat dostępności i ceny. W przyszłym tygodniu powerbank pojawi się w Chinach na sklepowych półkach i został wyceniony w przeliczeniu na złotówki na około 105 zł. Co jak na możliwości i wykonanie wydaje się być bardzo dobrą ceną. Sam mam okazję korzystać na co dzień z poprzedniej generacji powerbanków od Xiaomi i jestem naprawdę zadowolony z zakupu, a urządzenie służy mi już ponad rok.

Źródło: gsmarena.com

Huawei P30 Lite pierwsze informacje

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi A3 już w produkcji?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy