0

Większość branży mobilnych technologii przede wszystkim sprawdza co dzieje się w kontekście flagowców. To one najczęściej wyznaczają nowe trendy, zmiany, choć w ostatnim czasie nieco się te tendencje zmieniają. Dobrym przykładem jest chociażby Samsung, który nie tak dawno zaprezentował światu pierwszy telefon z poczwórnym głównym obiektywem, a zdecydowanie nie był to flagowiec. Najmocniejsze urządzenia to tak na dobrą sprawę motory napędowe, wizerunkowe producentów, jednak zdecydowanie więcej sprzedaje się urządzeń z niższej półki cenowej. W Polsce niezwykle popularne są między innymi urządzenia chińskich producentów czyli Xiaomi czy Huawei. Czego dowodem są wyniki sprzedaży poszczególnych modeli. Dlatego też warto się przyjrzeć konkretnym pierwszym informacjom na temat Huawei P30 Lite.

Jakie pierwsze informacje dostaliśmy na temat tegorocznego średniaka od Huawei? Z pierwszych zdjęć przedniego panelu wynika, że telefon urośnie realną przekątną jest 6 cali, do tego wąskie ramki i co najpewniej dla wielu najważniejsze nie uświadczymy szerokiego notcha lecz jedynie wąską łezkę. Warto dodać, że ekran najpewniej będzie pracować w maksymalnej rozdzielczości Full HD+. Chińczycy muszą wprowadzić pewne oszczędności w stosunku do wyższych i droższych modeli. Dlatego też dostaniemy najpewniej matrycę IPS, co z drugiej strony wyklucza wykorzystanie czytnika linii papilarnych w ekranie. Dlatego też czytnik zostanie umiejsciowiony standardowo czyli na pleckach urządzenia pod głównym aparatem. Kolejnymi ustępstwami mogą być te związane z procesorem tutaj najpewniej można liczyć na Kirina 710 czy któryś ze starszych flagowych układów. Całość zostanie dopełniona 4 GB pamięci operacyjnej RAM.

Trzeba wziąć pod uwagę, że wszystkie powyższe informacje są jedynie plotkami i na to czy będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości okaże się za około 2-3 miesiące. Huawei P30 Lite i pozostali więksi bracia najpewniej zostaną zaprezentowani na targach Mobile World Congress w Barcelonie lub też w okolicach tych targów. Co sądzicie o najnowszym średniaku chińskiego producenta? Jakich nowości oczekujecie od nich? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

iPhone XI z potrójnym aparatem?

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi Power Bank 3 wkrótce w sprzedaży

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android