0

Składane telefony stają się coraz bardziej realną wizją przyszłości mobilnych technologii. Pierwsze warte uwagi urządzenia zostaną zaprezentowane już w tym roku. Najdłużej, o pracach nad tego typu konstrukcjami słyszymy w przypadku Samsunga. Koreańczycy pokazali już nawet działający prototyp swojego urządzenia. W ich wizji posiada ono dwa ekrany – większy, składany na pół, o proporcjach 3:4, oraz mniejszy, który staje się użyteczny gdy tamten jest złożony. Konkurencja jednak nie śpi i niedługo zaprezentuje swoje wizje urządzeń z elastycznymi ekranami. Zaawansowane prace prowadzą między innymi Huawei i LG.

Najnowsze informacje donosząo tym, że w drodze jest także składany telefon Xiaomi. Evan Blass opublikował niedawno na Twitterze film, który może pokazywać jeden z prototypów tego urządzenia. Zaznacza jednak, że nie ma pewności odnośnie wiarygodności tego wideo. System, który widzimy na elastycznym ekranie jest jednak bardzo podobny do MIUI. Wyświetlana mapa płynnie dostosowuje się do kolejno zginanych części ekranu.

W odróżnieniu od modelu Samsunga, składany telefon Xiaomi ma posiadać tylko jeden ekran, który ma jednak zginać się w dwóch miejscach. Takie rozwiązanie ma jednak swoje plusy i minusy. Przede wszystkim umożliwia ono uzyskanie większej przestrzeni roboczej podczas pracy na rozłożonym ekranie. Brak drugiego wyświetlacza pozwala także ograniczyć koszty produkcji.

Sporym problemem może być jednak wyższe ryzyko uszkodzenia ekranu, który po złożeniu będzie znajdował się nie tylko z przodu, ale także po bokach i z tyłu urządzenia. Wyzwaniem dla inżynierów będzie również grubość całej konstrukcji. Nie wiadomo także, gdzie będzie umieszczony aparat. Jeśli obiektyw/obiektywy znajdą się po przeciwnej stronie ekranu, to ich użycie przy złożonym wyświetlaczu będzie niemożliwe.

>>Więcej o składanych telefonach przeczytacie tutaj<<

Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Mix 2

Źródło: Evan Blass

Huawei P30 będzie wartym uwagi telefonem

Wcześniejszy wpis

iPhone XI z potrójnym aparatem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android