0

Nazewnictwo najnowszych smartfonów nieraz sprawiało problemy. Producenci sprzętu mobilnego co chwilę odświeżali stare linie urządzeń, dodawali kolejne i tak właściwie mocno się wszystko komplikowało, najlepszym przykładem był koreański producent, który w którymś momencie dochodziło do kuriozalnych sytuacji w której nie mamy zielonego pojęcia po nazwie czy to przedstawiciel najniższej półki cenowej czy też średniak. Widać, że Chińczycy zawczasu chcieli się zabezpieczyć przed ewentualnymi problemami z nazewnictwem swoich urządzeń stąd drobne porządki. O jakich porządkach mówimy?

Xiaomi w swojej ofercie tak na dobrą sprawę ma trzy głównie linie urządzeń – Redmi, Mi oraz POCO. Ostatnia z trzech pozycji tak właściwie jest osobną submarką. Co prawda nie znajdziemy w niej zbyt dużej ilości urządzeń jedynie model F1, ale myślę że Chińczycy mają całkiem bogate plany co do POCO. Kolejne dwie nazwy dotyczą typowo dwóch różnych linii produktowych i zarówno w jednej jak i w drugiej mamy zdecydowanie więcej przedstawicieli. Redmi to bardziej budżetowe rozwiązania mamy tutaj telefony już za kilkaset złotych, ale też nieco droższe rozwiązania. Z kolei linia urządzeń Mi to zdecydowanie urządzenia bliżej linii premium tutaj mamy chociażby Mi Mix czy Mi X. Chińczycy jednak do sprawy porządków podeszli trochę inaczej. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Xiaomi wyodrębniło submarkę Redmi, dzięki czemu będziemy otrzymywać modele spod linii Redmi bez dodatkowego logo Xiaomi. Czy będzie to miało jakiś konkretny wpływ na same smartfony Xiaomi? Myślę, że bezpośredniego przełożenia nie dostrzeżemy. Submarka Redmi będzie miała całą gamę urządzeń ze średniej i niższej półki cenowej. Takie podejście da przejrzystość i klarowność urządzeń.

Co sądzicie o posunięciu Xiaomi? Czy ma dla Was to jakieś znaczenie czy kupujecie telefony Xiaomi Redmi czy „tylko” Redmi? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Sony Xperia XZ4 będzie prawdziwą bestią

Wcześniejszy wpis

Moto Z4 Play wciąż ze wsparciem dla Moto Mods

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android