Sony Xperia XZ4 będzie prawdziwą bestią

Pierwsze plotki dotyczące nadchodzącego flagowca japońskiego producenta pojawiały się już jakiś czas temu. Dawały one przede wszystkim ogólne pojęcie na temat najnowszego urządzenia Sony. Teraz znacznie więcej informacji pojawiło się co do osiągów smartfona. Oczywiście jak na razie wszystkie je trzeba traktować z przymrużeniem oka bo nie wiemy w jakich warunkach zostały przeprowadzone, ale z całą pewnością jeśli okażą się prawdziwe mogą sporo namieszać.

Według już wcześniejszych doniesień najnowsza Xperia XZ4 zostanie wyposażona w Snapdragona 855. W sumie takie podejście do tematu nie powinno nikogo dziwić, nowy flagowiec to również nowa jednostka napędzająca. Jednak wcześniejsze pierwsze benchmarki nie wskazywały na tak mocny procesor, owszem wyniki miał najlepsze ten układ Qualcomma, ale konkurencji nie bił na głowę. Jednak dzisiaj w internecie pojawiły się benchmarki, które dają już zauważalnie lepszy skok mocy. Do tej pory benchmarki wspominały o około 360 tysiącach punktów, co było dobrym wynikiem, ale nie rewelacyjnym. Jednak najnowsza wyniki są zauważalnie lepsze blisko 400 tysięcy to skok już ponad 10%.

Kiedy możemy się spodziewać Sony Xperia XZ4 na oficjalnej konferencji japońskiego producenta? Raczej odrzuciłbym wersję z najbliższymi targami CES w Las Vegas. Do Stanów Zjednoczonych Sony ma pojechać z trzema smartfonami ze średniej półki cenowej. Premiery tegorocznego flagowca bardziej upatrywałbym w okolicach drugiej dużej imprezy – targach Mobile World Congress, które odbywają się na przełomie lutego i marca w Barcelonie.

Nadchodzące tygodnie będą dla nas fanów mobilnych technologii niezwykle ciekawe. Otrzymamy pierwsze smartfony ze Snapdragonem 855 i wówczas faktycznie okaże się czy układ Qualcomma będzie tak dobry jak go malują. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać do oficjalnej prezentacji Sony Xperia XZ4, a wygląda na to, że Japończycy w tym roku przygotowują sporą rewolucją. Czy trafioną okaże się już za kilka miesięcy.

Źródło: phonearena.com

More Stories
Kaprawym Okiem – Gumno chłopu nie zegarek.