0

Motorola to jedna z firm, która konsekwentnie stawia na dodatkowe moduły, zwiększające możliwości urządzeń. Wszystkie dotychczasowe smartfony z rodziny Moto Z posiadały możliwość łatwej instalacji dodatkowych elementów na tylnym panelu. Coraz bliżej jest jednak premiera kolejnego przedstawiciela tej linii. Fani marki i modułów nie byli pewni, czy i tym razem producent zdecyduje się na takie rozwiązanie, ale pierwsze grafiki zdradzają, że Motorola Moto Z4 Play będzie nadal je wspierać.

Na pleckach urządzenia zdecydowano się na pojedynczy aparat główny, co wydaje się być niemałym zaskoczeniem (Moto Z3 posiada aparat składający się z dwóch obiektywów). Jego umieszczenie jest niemal identyczne jak w większości modeli tego producenta. Poniżej umieszczono logo firmy. Możliwe, że będzie ono służyło także jako skaner odcisku palca, ale utrudniałoby to użycie modułów. Niewykluczone jest więc umieszczenie skanera linii papilarnych pod ekranem, lub całkowita rezygnacja z tego typu zabezpieczeń, na rzecz odblokowywania telefonu twarzą.

Na grafikach widzimy, że tym razem producent zdecyduje się prawdopodobnie na wyświetlacz z niewielkim wcięciem w kształcie kropli wody, mieszczącym jedynie kamerę do selfie. Również ramki wokół powinny być nieco węższe niż w Moto Z3 Play. Ekran ma mieć przekątną około 6,2 cala, co pozwala na zachowanie zbliżonych wymiarów do poprzednich modeli tej serii.

Podobne wymiary jak w starszych modelach, takie samo ułożenie aparatu i przede wszystkim niezbędne złącze, świadczą o tym, że Motorola Moto Z4 Play będzie mogła współpracować ze starszymi akcesoriami Moto Mods. Faktem, który z pewnością ucieszy wiele osób jest to, że na dolnej krawędzi umieszczone będzie nie tylko USB typu C, ale również złącze słuchawkowe.

Niewiadomą wciąż pozostaje specyfikacja. Niektóre źródła wspominają jednak o Snapdragonie 660 lub 670 i 6 GB pamięci RAM. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia tych informacji.

Źródło: CompareRaja ,OnLeaks, Motorola

Xiaomi robi porządki w portfolio swoich smartfonów

Wcześniejszy wpis

Huawei Y5 Lite z Androidem 8.1 Oreo Go Edition oficjalnie zaprezentowany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android