0

Nokia 9 PureView to jeden z najbardziej wyczekiwanych telefonów. Już od dłuższego czasu wiemy, że najważniejszą cechą tego urządzenia ma być aparat składający się z aż pięciu obiektywów. Niedawno opublikowano nagranie, które ma być filmem reklamującym nowy model. Dzięki temu mamy nowe informacje odnośnie tego telefonu.

Przede wszystkim potwierdzona została nazwa modelu, oraz to, że podobnie jak inne smartfony w ofercie producenta, Nokia 9 PureView będzie oparta na czystym Androidzie 9 Pie. Należeć ma również do programu Android One, co gwarantuje sprawne aktualizacje do nowszych wersji systemu, przez przynajmniej dwa lata.

Najważniejszą cechą tego modelu, jest jednak aparat. Oprogramowanie i obiektywy, które powstały we współpracy z firmą ZEISS mają zapewniać wyjątkowo dobre i szczegółowe zdjęcia. Producent chwali się także, że kamera będzie pozwalała na złapanie do 10 razy więcej światła niż w przeciętnym smartfonie, co znacznie ułatwi robienie zdjęć po zmroku. Dość jasno sugeruje to, że przynajmniej jeden z obiektywów będzie charakteryzował się wyjątkowo jasną przysłoną. Wszystkie pięć obiektywów ma mieć także możliwość jednoczesnego wykonania fotografii. Na wideo wspomniana jest także możliwość zmiany rozmycia tła, co wskazuje na dodatkowy obiektyw do zbierania danych o głębi i poprawy efektu bokeh.

Producent wyposażył nadchodzący smartfon w 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkowników. Najważniejszym jednak elementem specyfikacji jest procesor Snapdragon 845. Jest to bardzo wydajny układ, który znajdziemy w większości flagowców z 2018 roku. Z pewnością pozwoli on na płynne działanie przez najbliższe lata. Obecnie na rynku pojawiają się jednak pierwsze modele z jeszcze mocniejszą, nowszą jednostką od Qualcomma – Snapdragonem 855. Zastosowanie starszego procesora nie jest w przypadku Nokii 9 spowodowane chęcią obniżenia kosztów, ale skutkiem przeciągających się prac nad poprawą jakości wykonywanych fotografii. Mimo to może mieć to wpływ na niższą sprzedaż tego modelu.

Film zdradza także, że Nokia 9 PureView zostanie wyposażona w skaner odcisku palca zintegrowany z ekranem. Potwierdza to obecność panelu wykonanego w technologii AMOLED, gdyż tylko w przypadku takich ekranów jest w chwili obecnej możliwe umieszczenie pod nimi czytnika linii papilarnych. Sam ekran ma mieć przekątną 5,99 cala, rozdzielczość 2K i proporcje 18:9. Producent nie zdecydował się w tym przypadku na zastosowanie notcha, ale ramki nad i pod ekranem nie należą do najmniejszych. Ekran ma korzystać ze znanej między innymi z Nokii 7.1 technologii PureDisplay. Nowy flagowiec Nokii ma także wspierać bezprzewodowe ładowanie, co wskazuje na użycie szkła na pleckach telefonu.

Pozostaje mieć nadzieję, że Nokia 9 PureView nie zawiedzie oczekiwań i zdjęcia będą przynajmniej tak samo dobre jak w przypadku najlepszych w tej kategorii urządzeń. Premiery należy spodziewać się pod koniec miesiąca – prawdopodobną datą wydaje się 27 stycznia.

>>Cały film można zobaczyć tutaj<<

Źródło:/LEAKS, MySmartPrice

Xiaomi Mi 9 z potrójnym aparatem?

Wcześniejszy wpis

2019 rokiem składanych urządzeń?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android