0

Końcówka roku to istny wysyp aktualizacji do najnowszych wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. W wigilię Koreańczycy udostępnili łatkę dla swoich dwóch aktualnych flagowych modeli – Galaxy S9 oraz większego brata Galaxy S9+, następny  w kolejce był chiński producent czyli Huawei P20. W międzyczasie aktualizację Huawei Mate 20 otrzymał najnowszy pakiet zabezpieczeń. Również posiadacze innych chińskich modeli tym razem od Xiaomi otrzymali odpowiednie łatki.

Jak sami widzicie aktualizacje pojawiają się w ostatnim czasie niemal codziennie, producenci starają się zapewnić odpowiednie wsparcie, bowiem coraz częściej potencjalni klienci sprawdzają jak często i jak długo są aktualizowane urządzenia danego producenta. Z flagowcami tak na dobrą sprawę nie ma najmniejszych problemów, te otrzymują łatki najszybciej i mają też najdłuższe wsparcie producenta, jednak są też od tego pewne wyjątki. Od pewnego czasu problem z szybkimi aktualizacjami ma LG, które zainwestowało w odpowiednie centrum aktualizacji swoich urządzeń tak jednak mimo wszystko łatki dla nawet flagowych modelu pojawiają się ze sporym poślizgiem. Najlepszym przykładem jest właśnie najmocniejszy telefon z portfolio Koreańczyków.

Android Pie pod koniec sierpnia zadebiutował w stabilnej wersji, pierwsze telefony zostały już zaktualizowane we wrześniu, a w przypadku LG dostajemy informację, że LG G7 ThinQ otrzyma łatkę w pierwszym kwartale przyszłego roku, czyli tak właściwie do końca marca 2019. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że powyższa data dotyczy jedynie Korei Południowej, gdzie najczęściej aktualizacje pojawiają się w pierwszej kolejności. Reszta świata w tym także i my obawiam się, że nie doczekamy się upadte’u bliżej niż kwiecień, ewentualnie maj. W tym czasie wszystkie najważniejsze telefony będą już dawno zaktualizowane do Androida Pie.

LG musi inaczej podejść do sprawy aktualizacji swoich urządzeń. Cały proces po prostu trwa zbyt długo, część użytkowników nie będzie chciała ponownie kupować smartfona tej marki właśnie ze względu na problemy z aktualizacjami. Macie urządzenie od koreańskiego producenta? Czekacie na aktualizację do Androida Pie czy staracie się na własną rękę instalować mniej oficjalne oprogramowanie? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o całej sytuacji.

Źródło: pocketnow.com

OnePlus 6 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy A50 ciekawy średniak od Koreańczyków

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android