0

Mimo dużej konkurencji ze strony chińskich firm, Sony cały czas próbuje zdobyć serca (i pieniądze) osób szukających urządzenia ze średniej półki cenowej. Już w styczniu,prawdopodobnie podczas targów CES 2019, producent pokaże nowe modele – Sony Xperia XA3, XA3 Plus/Ultra, oraz Xperia L3. Czy są to jednak modele, które mogą przynieść firmie znaczny dochód?

 

Sony Xperia XA3

Sercem tego urządzenia ma być ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 660. Ponadto do dyspozycji użytkowników oddane zostanie 6 GB RAMu i 64 GB pamięci wbudowanej. Ekran ma mieć przekątną 5,9 cala. Ostatnie przecieki sugerują, że ramki wokół ekranu będą, z trzech stron będą ograniczone do minimum, a na czwartej znajdą się niezbędne czujniki, głośnik i kamera do selfie.

Sony Xperia XA3 Plus/Ultra

Pierwszą niewiadomą, która rzuca się w oczy, w przypadku tego modelu jest nazwa – niektóre przecieki mówią o zastosowaniu w niej wyrazu “Plus”. Jeśli jednak japończycy chcieli trzymać się dotychczasowego nazewnictwa, smartfon będzie się nazywał Xperia XA3 Ultra. Urządzenie ma zostać wyposażone w procesor Snapdragon 660, 6 GB pamięci RAM, i 64 GB miejsca na dane. Ekran ma mieć przekątną 6,5 cala, rozdzielczość Full HD+ i proporcje 18:9. Europejska cena modelu ma wynosić 519 Euro, co w Polsce przełoży się zapewne na około 2200 zł. Model ma być dostępny w  srebrnym, złotym oraz czarnym kolorze.

Sony Xperia L3

Model ten ma być znacznie tańszy od dwóch przedstawionych wcześniej. Zastosowany wyświetlacz ma mieć przekątną 5,73 cala, proporcje 18:9 i rozdzielczości HD+. Szczegóły specyfikacji nie są na razie znane, ale na nieodległą premierę wskazuje uzyskanie certyfikatu FCC

We wszystkich nadchodzący smartfonach Sony Xperia należy spodziewać się podwójnego aparatu głównego, Androida 9.0 Pie po wyjęciu z pudełka, oraz skanera odcisku palca na bocznej ramce.

 

Źródła: DroidShout,GizChina,mysmartprice, OnLeaks, /LEAKS 

Huawei P20 otrzymuje aktualizację do Androida Pie

Wcześniejszy wpis

OnePlus 6 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android