0

Wysyp świątecznych prezentów trwa w najlepsze. W wigilię użytkownicy Samsunga Galaxy S9 oraz jego większego brata czyli Galaxy S9+ mogli cieszyć się z aktualizacji do Androida Pie. Widać, że Chińczycy nieco pozazdrościli Koreańczykom i dzisiaj update do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem pojawił się na tegorocznym flagowcu Huawei, a dokładniej modelu Huawei P20.

Co wchodzi w skład aktualizacji? Oczywiście wcześniej wspomniana najnowsza wersja Androida. Dodatkowo standardowo producent dorzucił odświeżoną wersję swojej autorskiej nakładki czyli EMUI 9.0. Zmian jest całkiem sporo. Kilka elementów związaną ze sztuczną inteligencją otrzymał aparat między innymi możemy ze zdjęcia sprawdzać kaloryczność danego posiłku, informacje o budynkach, infrastrukturze, które właśnie fotografujemy. Rozwiązanie można traktować jako ciekawostkę, ale ważne że producent nie zapomniał o rozwoju swoich wcześniejszych flagowców. Zmian jest znacznie więcej i warto się nim przyjrzeć bliżej. Warto nadmienić, że cała paczka aktualizacyjna jest całkiem pokaźna, waży ponad 4 GB. Dlatego też przed jej pobraniem najlepiej podłączyć się do sieci Wi-Fi, wówczas nie zostanie pożarty nasz pakiet danych.

Standardowo przed wykonywaniem aktualizacji systemu przestrzegamy przed ewentualną utratą danych. Dlatego też warto przed zainstalowaniem łatki skopiować najważniejsze dane, drugą ważną informacją jest to, że proces ten może trwać nawet do kilku godzin. Przed przystąpieniem do niego warto mieć w pełni naładowany telefon.

Aktualizacja jak na razie dla Huawei P20 pojawia się dla modeli z wolnej sprzedaży (nie od operatorów),  a zanim pojawi się u Was powiadomienie o możliwości aktualizacji telefonu może minąć kilka dni, więc warto uzbroić się w cierpliwość i czekać na swoją kolej. Gdy już zainstalujecie update na smartfonach dajcie znać jak Android Pie oraz EMUI 9 sprawują się na Huawei P20.

Źródło: phonarena.com

Poznaliśmy oficjalny harmonogram aktualizacji telefonów Samsunga do Android Pie

Wcześniejszy wpis

Nowe informacje o średniakach Sony Xperia

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android