0

Wygląda na to, że kolejne dwanaście miesięcy będzie z całą pewnością należeć do smartfonów składanych. Od dobrych kilku tygodni w internecie pojawiają się kolejne informacje związane właśnie ze składanymi telefonami. Do tej pory tak na dobrą sprawę wiedzieliśmy, że Samsung LG oraz Huawei przygotowują podobne rozwiązania, a widać, że liczba producentów zainteresowanych tą technologią zdecydowanie wzrasta. Pierwsze wzmianki dotyczyły już Microsoftu, który już od pewnego czasu w ogóle nie dostarcza urządzeń na rynek mobilny jeśli chodzi o smartfony. Teraz przyszłą kolej na następnego chińskiego gracza – ZTE.

Jak na razie są to jedynie patenty i bardzo ogólnikowo opisane, nie zawierają większych konkretniejszych opisów na temat działania takiego urządzenia. Co możemy wywnioskować ze szkiców? Przede wszystkim to, że dostaniemy dwa oddzielne ekrany o przekątnych 5,2 cala. Mają one po złożeniu dawać powierzchnię roboczą całkiem sporego tabletu. Jak na razie ciężko cokolwiek więcej stwierdzić na temat patentu, jeśli w ogóle zostanie zrealizowany najpewniej upłynie jeszcze sporo czasu.

Jak sami widzicie konkurencja na rynku mobilnych urządzeń, a w szczególności w ostatnim czasie związanym ze składanymi telefonami rośnie. Dla nas samych użytkowników więcej podobnych rozwiązań to przede wszystkim większe pole manewru jeśli chodzi o wybór takich rozwiązań, a do tego cena powinna być znacznie bardziej konkurencyjna. Myślę jednak, że mimo wszystko takie składane smartfony będą początkowo piekielnie drogie i trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i czekać jakiś dłuższy czas by faktycznie technologia ta stała się bardziej dostępna dla przeciętnego Kowalskiego. Jesteście w ogóle zainteresowani składanymi telefonami? Dajcie znać co sądzicie o takich rozwiązaniach.

Źródło: gizchina.com

Huawei P30 z potrójnym aparatem?

Wcześniejszy wpis

Motorola G7 Power jednak ze Snapdragonem 625

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy