0

Producenci telefonów komórkowych często nawiązują współpracę z firmami zajmującymi się produkcją drogich samochodów. Jest to bardzo dobry sposób, aby uczynić swoje produkty bardziej prestiżowymi i wyjątkowymi, a przez to sprawić, że nabywca wyciągnie z portfela większą sumę. Do najbardziej znanych przykładów takiego współdziałania należą Huawei który regularnie pokazuje swoje telefony w wersji Porsche Design, OnePlus który niedawno zaprezentował zmodyfikowany model 6t z 10 GB pamięci RAM i elementami nawiązującymi do marki  McLaren. Także chińskie Oppo ma w swojej ofercie Oppo Find X Lamborghini Edition. Wszystko wskazuje na to, że podobną strategię przyjmie Lenovo. Wyczekiwany od dawna Lenovo Z5s ma bowiem doczekać się wersji, która powstała przy współpracy z Ferrari.

Lenovo Z5s to ciekawie zapowiadający się telefon. Będzie on miał niemal bezramkowy ekran o przekątnej 6,3 cala z centralnie umieszczonym wcięciem jedynie na oczko przedniej kamery. Podstawowa wersja ma być napędzana przez stworzony dla urządzeń ze średniej półki cenowej procesor Snapdragon 678. Według przecieków bateria ma mieć pojemność 3210 mAh i obsługiwać szybkie ładowanie. Na pleckach urządzenia ma natomiast znaleźć się skaner odcisku palca i potrójny aparat. Po wyjęciu z pudełka urządzenie ma działać pod kontrolą Androida Pie.

Lenovo Z5s Ferrari Edition powinno być jednak flagowcem z krwi i kości. Według najnowszych informacji na pokładzie urządzenia ma znajdować się znany z tegorocznych flagowców procesor Sapdragon 845, 128 GB miejsca na dane i aż 12 GB pamięci RAM. Bardzo prawdopodobne są również wizualne zamiany. Możliwe, że Lenovo dla modeli z logo Ferrari zarezerwuje wyróżniający się kolor obudowy, lub postawi na dodatkowe wstawki nawiązujące do szybkich samochodów.

 

Jeśli zapowiedzi dotyczące Lenovo Z5s Ferrari Edition się potwierdzą będzie to jeden z najwydajniejszych smartfonów na rynku. Warto jednak brać pod uwagę to, że chiński gigant już nie raz podawał intrygujące, ale nie znajdujące odzwierciedlania w rzeczywistości informacje, aby zainteresować media swoimi urządzeniami. Premierę zapowiedziano już na 18 grudnia.

Źródła: Gizchina, GSM Arena, /LEAKS

Xiaomi Mix 3 w Polsce za 2499 zł?

Wcześniejszy wpis

HTC Desire 12s – nowy, drogi i brzydki telefon HTC

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android