0

Rok 2018 w świecie telefonów został zdominowany przez notcha i mnogość jego modyfikacji. Dopiero w ostatnim czasie dało się zaobserwować skupienie się producentów na zmniejszeniu tego elementu, do rozmiaru kropli wody, lub wycięcia jedynie na obiektyw przedniego aparatu. Jednym z najbardziej wyróżniających się telefonów był niemal całkowicie bezramkowy Vivo NEX z wysuwanym modułem aparatu do selfie. Niedawno producent pokazał odświeżoną wersję tego modelu – Vivo NEX Dual Screen Edition.

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie oprócz wyświetlacza pokrywającego niemal cały front, zostało wyposażone w dodatkowy ekran na pleckach. Główny ekran to panel SUPER Amoled o przekątnej 6,4 cala, rozdzielczości FHD+ i proporcjach 19,5:9. Dodatkowy charakteryzuje się natomiast przekątną 5,5 cala i proporcjami 16:9, które jeszcze w ubiegłym roku mogliśmy znaleźć w niemalże każdym telefonie. Taki zabieg pozwolił na odrzucenie wysuwanej kamery – aby zrobić selfie wystarczy odwrócić telefon. Jest to również pomocne w fotografowaniu innych osób – mogą one zobaczyć, jak wyglądają w oczach fotografa. Główny obiektyw charakteryzuje się rozdzielczością 12 Mpx, dodatkowy 2 Mpx służy do rozmywania tła, a trzecie oczko to obiektyw ToF, pozwalający na skanowanie obiektów 3D oraz bardziej zaawansowane wykorzystanie elementów rozszerzonej rzeczywistości. Umożliwia także bezpieczne odblokowywanie telefonu za pomocą twarzy. Jeśli ktoś woli jednak skaner odcisku palca, to ten został zintegrowany z głównym ekranem.

W specyfikacji Vivo NEX Dual Screen Edition znalazł się flagowy procesor Snapdragon 845 i aż 10 GB RAMu. Jest to bardzo wydajny zestaw, który powinien sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Z myślą o mobilnych graczach Vivo umożliwia wykorzystanie drugiego wyświetlacza jako panelu dotykowego, do obsługi niektórych funkcji.

Kolejnym ciekawym elementem Vivo NEX Dual Screen Edition jest tzw. Lunar Ring, czyli znajdująca się na pleckach obręcz składająca się z 16 diod mogących świecić w różnych kolorach. Oprócz funkcji rozbudowanej diody powiadomień, służy on także jako lampa błyskowa.

Urządzenie działa pod kontrolą najnowszego Androida 9.0 Pie z nakładką producenta FuntouchOS 4.5. Bateria ma pojemność 3500 mAh co przy wykorzystywaniu dwóch ekranów może przełożyć się na niezbyt długi czas działania. Dodatkowy ekran z tyłu może okazać się też podatny na stłuczenie, a założenie zwyczajnego etui nie wchodzi w grę. Specyfikację urządzenia uzupełnia 128 GB miejsca na dane. Nie zabrakło także szybkiego ładowania, USB typu C, oraz złącza słuchawkowego. Producent nie zdecydował się natomiast na zastosowanie modułu NFC.

Źródła: Vivo, TheVerge, Engadget, Twitter

OnePlus 6T McLaren Edition oficjalnie zaprezentowany

Wcześniejszy wpis

Huawei P30 Pro z notchem i zakrzywionym wyświetlaczem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android