0

Wyścig producentów producentów sprzętu mobilnego trwa w najlepsze. Zawsze najlepiej wypada ten kto jest w danej kategorii pierwszy. Do niedawna wydawało się, że Samsung będzie prowadził w wyścigu o prezentację pierwszego składanego telefonu, a tak właściwie na ostatniej prostej wyprzedziła ich mało znana chińska firma. Co prawda jeszcze nie mieliśmy okazji poznać i sprawdzić w akcji takiego telefonu, ale myślę że nastąpi to już w niedalekiej przyszłości. Twórcy smartfonów również wzięli pod uwagę jeszcze jeden aspekt – notcha. To charakterystyczne wcięcie w ekranie zyskało ogromną popularność na przestrzeni ostatniego roku w smartfonach, jednak nie cieszyło się aprobatą ze strony samych użytkowników. Dlatego też producenci sprzętu mobilnego starają się ograniczyć w zupełnie inny sposób wolną przestrzeń na froncie urządzenia. Dlatego też pojawiły się łezki, a także dziury w wyświetlaczu na przednią kamerę. Pierwszy takiego smartfona miał zaprezentować Lenovo jednak plany widać w ostatnim czasie szybko się zmieniły.

Pierwotnie Lenovo swojego najnowszego smartfona miał zaprezentować przed dwoma dniami jednak w ostatnim momencie Chińczycy przenieśli premierę Lenovo Z5S na 17 grudnia bieżącego roku przez co musimy jeszcze poczekać blisko dwa tygodnie na jego premierę. Jednak w międzyczasie konkurencja nie zasypuje gruszek w popiele. Według najnowszych informacji już za dwa dni czyli dokładnie w poniedziałek 10 grudnia swój telefon z otworem w ekranie pokaże Samsung, tydzień później podobną propozycję zaprezentuje Huawei. Jak sami widzicie zwłoka niespełna 12 dni na prowadzi do tego, że z pierwszego producenta, który będzie miał w portfolio wyświetlacz z otworem stanie się trzecim.

Oczywiście do tego czasu może się jeszcze sporo zadziać w tym temacie, ale widać, że takie rozwiązanie będzie się cieszyło w przyszłym roku sporym powodzeniem, bowiem myślę, że wkrótce do tej trójki dołączą kolejni producenci. Dajcie znać w komentarzach są sądzicie o otworach w ekranie.

Źródło: phonearena.com

Nokia 8.1 – mocny, ale drogi średniak

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Redmi 6A – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android