0

Qualcomm aktualnie jako producent układów mobilnych to aktualnie czołówka. Jego procesory są implementowane niemal we wszystkich ważniejszych smartfonach, które pojawiają się na sklepowych półkach, a ich aktualnie najmocniejszy układ czyli Snapdragon 845 to potężny potwór, a wygląda na to, że w niedługim czasie królować będzie jego następca czyli właśnie Snapdragon 855. Początkowo oznaczenie tego modelu procesora sugerowało zmianę podejścia Qualcomma do nazewnictwa układów, jednak finalnie się okazało że wcześniejsze przeciekowe informacje sugerowały nazwę Snapdragon 8150, która była po prostu wewnętrznym oznaczeniem tego modelu. Jakie nowości przynosi ze sobą Snapdragon 855?

Pierwszą zasadniczą zmianą jest technologia wykonania. Qualcomm zdecydował się na litograficzny proces 7 nm, dzięki czemu mamy jednostkę mniej zasobożerną w energię, a przy okazji wydajniejszą od poprzedniego modelu. Snapdragon 855 zostanie wyposażony w osiem rdzeniu w poniższej konfiguracji.

  • jeden rdzeń Kryo Gold o taktowaniu 84 GHz oraz 512 KB L2 cache,
  • trzy rdzenie Kryo Gold o taktowaniu 42 GHz,256 KB L2 cache,
  • na koniec pozostały cztery rdzenie energooszczędne Kryo Silver o taktowaniu 78 GHz,128 KB cache.

Całość wygląda na papierze bardzo dobrze, a gdy dojdzie do tego układ graficzny Adreno 640, z całą pewnością konkurencja może mieć spory problem z prześcignięciem Snapdragon 855 jeśli chodzi o wydajność. Oczywiście jak na razie mamy bardzo ogólne informacje związane z wydajnością najnowszego dziecka Qualcomma, dopiero gry pojawiają się pierwsze smartfony z tym układem na pokładzie będziemy mieć pewność jak całość się sprawuje w praktyce. Oczywiście zgodnie z najnowszymi trendami Snapdragon 855 zostanie wyposażony w moduł 5G.

Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze smartfony ze Snapdragonem 855 na pokładzie, myślę mimo wszystko że już na początku przyszłego roku będziemy mogli zacząć testy pierwszego takiego telefonu. Co sądzicie o możliwościach najnowszego układu Qualcomma? Ma szanse z innymi procesorami przygotowanymi przez konkurencję? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Poznaliśmy pełną specyfikację Sony Xperia XZ4

Wcześniejszy wpis

Huawei otwiera pierwszy sklep w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android