0

Branża mobilnych technologii w ostatnim czasie przede wszystkim skupiła się na składanych telefonach, niemal każdy bardziej liczący się producent zapowiada, że już w przyszłym roku pojawiają się ich logo składane smartfony. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że wiele jeszcze może się w tym kontekście zmienić. Jednak co ze zwykłymi smartfonami? Tutaj również się pojawiają się pierwsze przeciekowe informacje związane z flagowcami. Jakiś czas temu mieliśmy okazję poznać ogólne dane dotyczące urządzenia z najwyższej półki od japońskiego producenta. Dzisiaj mamy dla Was znacznie więcej szczegółów.

Nad polityką wydawniczą Sony ciężko nadążyć. Tak na dobrą sprawę mamy co roku dwa flagowe modele, plus do tego wiele jeszcze innych wariacji. Pierwszą zasadniczą nowością w przypadku Sony Xperia XZ4 jest ekran. Japończycy pokusili się o wyświetlacz z przekątną aż 6,55 cala, który ma zostać zachowany w proporcjach 21:9. Czy również i w tym modelu Japończycy pokuszą się o zastosowanie ekranu z zakrzywionymi krawędziami tego nie wiemy, lecz jest to wysoce prawdopodobne. Sercem urządzenia ma zostać świeżo zapowiedziany układ Snapdragon 855, do tego dojdzie 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a także w zależności od wersji 64 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia bateria pojemności 3900 mAh. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androidem Pie 9.0. Do pełni szczęścia tak na dobrą sprawę brakuje przede wszystkim informacji dotyczących aparatów, które zostaną zaimplementowane w tym modelu.

Jak na razie nie mamy pełnej specyfikacji dotyczącej Sony Xperia XZ4, jednak część, która już się pojawiła się z całą pewnością powinna dobrze świadczyć o nadchodzącym modelu. Kiedy oficjalnie Xperia XZ4 pojawi się podczas prezentacji? Najpewniej stanie się to na samych targach Mobile World Congress, które odbędą się już lutym przyszłego roku. Jak to bywa na targach zagęszczenie nowych premier jest naprawdę bardzo duże, ale wówczas zazwyczaj mamy w czym przebierać. Czekacie na najnowszą propozycję od Sony? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy S10+?

Wcześniejszy wpis

Jednak Snapdragon 855, a nie 8150 będzie flagowym układem Qualcomma

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android